Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

týdenní předpověď

Jako na houpačce! Rekordní teploty bude střídat mráz a sníh

Jaro
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml
Ilustrační foto

Tuhá zima si na následující týden vzala volno. Teploty se budou pohybovat kolem deseti stupňů, o víkendu může být ještě o pět stupňů tepleji. Přes noc teploty mohou klesat pod bod mrazu, na horách bude sněžit.

Začátek týdne bude nezvykle teplý. Podle Dagmar Honsové ze společnosti Meteopress by dnes dokonce měly padat teplotní rekordy. "Díky teplému jihozápadnímu proudění se odpolední teploty zastaví až na 15 °C. Z pražského Klementina je pro 27.2. teplotní rekord z roku 1966, tehdy bylo 13,5 °C," říká meteoroložka.

 

V úterý počasí u nás ovlivní studená fronta, teploty kolem deseti stupňů Celsia vydrží až do čtvrtka. V dalších dnech ale bude do Česka od jihu proudit teplý vzduch a o víkendu se mohou teploty znovu vyšplhat až na 15 °C.

 

Pondělí

Skoro jasno až polojasno, během dne od jihu přechodně až oblačno. K večeru na Moravě a Českomoravské vrchovině místy tvorba nízké oblačnosti nebo mlh. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 11 až 15 °C. Slabý jižní vítr 1 až 4 m/s, na horách na severu s nárazy kolem 20 m/s.

 

Úterý

Zataženo až oblačno, na Moravě místy mlhy nebo nízká oblačnost. V Čechách od západu občasný déšť, později nad 800 m srážky sněhové. Na Moravu a do Slezska se srážky rozšíří až později odpoledne a večer. Nejnižší noční teploty 5 až 1 °C. Nejvyšší denní teploty 6 až 10 °C, na Moravě a ve Slezsku místy kolem 13 °C. Mírný jižní, postupně jihozápadní až západní vítr 3 až 7 m/s, místy v nárazech kolem 15 m/s.

 

 

Středa

Oblačno, místy přeháňky nad 500 m srážky sněhové. Večer v Čechách přibývání oblačnosti, na západě postupně déšť, nad 800 m srážky smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty +3 až -1 °C. Nejvyšší denní teploty 5 až 9 °C. Mírný západní až jihozápadní vítr 5 až 9 m/s, místy v nárazech 15 až 20 m/s.

 

Čtvrtek

Zataženo až oblačno, občas s deštěm, nad 800 m srážky smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty 4 až 0 °C. Nejvyšší denní teploty 7 až 11 °C. Čerstvý západní vítr 5 až 9 m/s, místy v nárazech 15 až 20 m/s.

 

Podívejte se na předpověď počasí:

 

Pátek

Oblačno až polojasno. Nejnižší noční teploty +3 až -1 °C. Nejvyšší denní teploty 8 až 12 °C. Mírný jihozápadní až jižní vítr 2 až 6 m/s.

 

Víkend

Zpočátku oblačno až polojasno. Ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost a mrholení. Postupně přibývání oblačnosti a místy déšť. Nejnižší noční teploty 5 až 1 °C, zpočátku při zmenšené oblačnosti až -1 °C. Nejvyšší denní teploty 10 až 15 °C.

mom TN.cz