Opilá jízda

Jako slívy! Dva opilci se zřítili za jízdy z kola, další dokonce z koně

Opilí cyklisté spadli z kola - 1
Zdroj: Policie ČR
Téma:

Alkohol za volant nepatří. To je bez debat. Konzumovat je ho zakázáno, i když se chystáte sednout na kolo nebo třeba do sedla. Lehkovážnost se stala v pátek osudná dvěma cyklistům a jednomu jezdci na koni v Karlovarském kraji, kteří kvůli množství alkoholu v krvi havarovali.

První incident se odehrál v pátek v Karlových Varech, kde jel po silnici na kole dvaasedmdesátiletý muž. Když dojel na křižovatku, zřítil se i s kolem na zem. Přivolaní policisté dali postaršímu muži dýchnout a zjistili, že má v krvi téměř 1,5 promile. Při pádu se navíc cyklista lehce zranil a musel být odvezen do nemocnice.

 


O něco později ve stejném městě se nehoda také neobešla bez zranění. Tentokrát se na kole proháněl téměř padesátiletý muž, který utrpěl, stejně jako první cyklista, lehké zranění. Řidič byl zřejmě pod vlivem alkoholu. Dechovou zkoušku na místě totiž nebyl schopný provést.S alkoholem v krvi se nevyplácí ani sedat na koně. Ve Velkém Rybníku na Karlovarsku se zranil jezdec. "Zřejmě se plně nevěnoval řízení a z koně spadl na zem. Při tom došlo k jeho lehkému zranění, a proto byl převezen do nemocnice k ošetření. Před tím s ním ještě policisté provedli orientační dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu, která vyšla pozitivně s výsledkem 0,9 promile alkoholu“ uvedla policejní mluvčí Zuzana Týřová. Všechny tři případy momentálně vyšetřuje policie.

han TN.cz