měl i luk a šípy

Jako z filmu Rambo. Němec odzbrojil policisty a skrývá se v lese

Petra Matýsková
Petra Matýsková
Publikováno 14. 7. 2020
Téma:

Stovky policistů pátrají v německém městě Oppenau a jeho okolí po muži, který během pochůzky odzbrojil policejní hlídku a s jejich služebními zbraněmi utekl do lesa. Vedle pistole má i nůž a luk. Úřady už vydaly varování, aby obyvatelé raději nevycházeli ven.

Scénář velmi podobný tomu, který použili tvůrci akčního dramatu Rambo: První krev se Sylvesterem Stallonem v hlavní roli. Fiktivní postava vojáka, který se před strážci zákona ukrývá v horách, našla v Německu dvojníka – ovšem skutečného.

 

Je jím 31letý Němec Yves Etienne Rausch, který se vyzbrojený policejními zbraněmi. Od víkendu se schovává v nepřehledném a těžko přístupném terénu německého pohoří Černý les.

 

V drama se zpočátku běžná policejní kontrola změnila v neděli ráno. Čtyřčlenná hlídka se na upozornění veřejnosti, že se v okolí pohybuje muž v maskáčích vyzbrojený lukem a šípy, vydala do lesní chatrče, kde dotyčný několik týdnů žil. Muž nejprve spolupracoval, pak ale tasil zbraň.

 

"Vytáhl zbraň a namířil ji na policisty. Naprosto je tím ochromil, využil momentu překvapení a policisté nebyli schopní jakékoliv reakce," řekl médiím policista Wolfgang Kramer.

 

Poté muž, který se kvůli držení zbraní dostal do křížku se zákonem už v minulosti, utekl do lesa. Terén velmi dobře zná. Najít ho tak bude nejspíš pro policisty oříšek.

 

 

"Jsou tu velmi husté lesy a velmi náročný terén se strmými svahy. Je snadné se tam schovat. Normálně se pohybujete po stezkách, ale pokud se schováte v houští, není prakticky možné vás najít," dodal starosta města Oppenau Uwe Geiser.

 

Přestože úřady do akce povolaly speciální týmy, policejní psy, vrtulníky a nad oblastí zřídily bezletovou zónu, muž stále uniká.
 

Související témata:
TN.cz