Nic pro arachnofobiky

Jako z hororu! Město čelí invazi pavouků, turisté se mu vyhýbají

Téma:

Kamkoliv se podíváte, všude pavouci! Obrovské množství pavoučích sítí zaplavilo řecké město Aitoliko.

Drobní pavoučci s latinským názvem Tetragnatha Genus se rozmnožili abnormálně rychle. A jak je to možné? Hlavním zdrojem potravy pro tyto malé členovce jsou totiž komáři, a těch je v teplém podnebí na řeckém poloostrově víc než dost.

 

Obyvatelé malebného přímořského městečka jsou na výskyt pavouků zvyklí, v žádném případě však ne v takovéto množství. Pavouci a jejich sítě pokryli celou vegetaci, pavučiny jsou skutečně všude, na loukách, u pláže, kolem sloupů elektrického vedení, na dopravních značkách…

 

Lidé však z pavouků nemusí mít strach. Drobní živočichové nepředstavují pro člověka žádnou hrozbu. Člověku neublíží, navíc jsou tak malincí a tak lehcí, že dokáží chodit po vodě. Po té se pohybují dokonce rychleji než po souši.

 

 

Podle biologů jde o přirozenou reakci ekosystému. Pavouci zmizí s příchodem podzimu a klesající teplotou. Turisté, kteří na pavoučí invazi nejsou zvyklí, se městu i jeho krásným přilehlým plážím pro jistotu vyhýbají. A to i přesto, že jim zde opravdu žádné nebezpečí nehrozí.

Související témata:
mj TN.cz