pátrání viděli jste ho?

Jakuba hledají pět dnů! Může být kdekoliv, pomoc si sám nepřivolá

Téma:

Už pět dnů policie marně hledá Jakuba Zaplatilka (25) ze Starého Rokytníku na Trutnovsku. Duševně nemocný muž odešel z domova na procházku a už se nevrátil.

Už jednou se tento muž ztratil, podle policie je fyzicky zdatný a dokáže ujít za pár dnů desítky kilometrů. Je tedy velmi pravděpodobné, že nebude v bezprostředním okolí svého bydliště.

 

Muž podle rodiny trpí schizofrenií, ale nebezpečný není. V pondělí ve tři hodiny odpoledne odešel se svým psem na procházku a dodnes ho nikdo neviděl. Pes se domů vrátil sám.

 

 

Jakub Zaplatilek je 180 centimetrů vysoký, má krátké hnědé vlasy, plnovous a modré oči. Na sobě měl oblečenou tmavě modrou mikinu, černé bavlněné tepláky a černé boty. Příbuzní i policisté doufají, že muže někdo pozná a zavolá důležité informace na linku 158.

 

Je už pryč pět dnů, je možné, že je vyhladovělý, protože u sebe nemá žádné peníze. Navíc si nezavolá ani pomoc, protože si doma nechal mobilní telefon. Rodina tvrdí, že příliš komunikativní není, je spíš plachý a straní se okolí. Policisté už nevědí, kde by mohli pátrat. V pondělí večer vzlétnul do terénu vrtulník s termovizí, ale nevedlo to k ničemu. Neúspěšná byla i pátrací akce v okolí bydliště, kterou policie svolala na úterý.
 

Petr Brzek/ lud TN.cz