NAPŘÍMO

Voliči si budou vybírat ze tří hlavních subjektů, míní lídr Spolu Petr Fiala

Alena Zvěřinová
Alena Zvěřinová
Aktualizováno 28. 1. 2021 8:43
27.1. 2021 18:20
Téma:

"PES už je k smíchu," řekl lídr trojkoalice Spolu Petr Fiala, který byl hostem středečního pořadu TN.cz Napřímo. Kromě protiepidemického systému se ho moderátorka pořadu Bára Divišová ptala i na podzimní volby.

Předseda ODS Petr Fiala je udiven tím, že vláda nedokáže dodržovat pravidla, přestože je sama určuje. "Stačilo by lidem říkat pravdu a neustále neměnit vlastní rozhodnutí. A byli bychom mnohem dál," zdůraznil lídr Spolu.

 

Liberálně-konzervativní koalice, jak Petr Fiala definuje spolupráci ODS, TOP 09 a KDU-ČSL, právě finalizuje společný program. Schvalovat ho bude v únoru. "Je pro všechny lidi, kteří chtějí změnu," zdůraznil předseda ODS Fiala.

 

 

"Voliči si tentokrát budou vybírat ze tří subjektů. Kromě naší liberálně-konzervativní koalice tady je ještě levo-středová koalice Pirátů a Starostů a nezávislých, nebo populistické ANO. To budou tři základní nabídky," očekává politolog Petr Fiala.

 

Nezatracuje ani případnou povolební spolupráci s koalicí Pirátů a STAN, i když k Pirátům má ještě pár dotazů. Týkají se hlavně daňových úlev, které Piráti na podzim ve sněmovně nečekaně prosadili, přestože to bylo v rozporu s jinými změnami daňových zákonů. A Senát i prezident republiky pak měli co dělat, aby to napravili.

 

Poslechněte si rozhovor i jako podcast! Najdete ho v aplikaci Spotify, Apple Podcasty nebo Google podcasty.

 

Další informace v reportáži TV Nova:

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz