Pořad Napřímo

Schillerová: Kalouskovi konec nevěřím. Pokud mě vyzvou, do voleb půjdu

Bára Divišová
Bára Divišová
Publikováno 15. 7. 2020
Téma:

V příštích týdnech bude ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) chystat státní rozpočet na příští rok. Zaměří se hlavně na hledání úspor. Kde je chce najít? I na to se jí ptala moderátorka Bára Divišová v pořadu Napřímo. Diskuzi jste mohli sledovat na TN.cz.

"To je samozřejmě strašná, nepřijatelná částka. Vláda nemá vůbec žádný plán, jak si s ekonomickými problémy poradit," hřímal před několika dny ve Sněmovně šéf ODS Petr Fiala.

 

Sotva se minulý týden schválil rozpočet na letošní rok, začíná se na ministerstvu financí s přípravou dalšího. "Věřte, že já jsem šetřila jak v rozpočtu na rok 2019, tak na 2020. Budu i v rozpočtu na 2021, ale desítky miliard tam nenaškrtáte," vzkazuje šéfka státní kasy.

 

 

V pořadu Napřímo řekla, že konec v politice Miroslavu Kalouskovi (TOP 09) nevěří. Nedávno oznámil, že vynechá příští volby. Naopak sama Schillerová připustila, že do Sněmovny možná kandidovat bude.

 

"Pokud budu zdravá a dostanu tu nabídku, tak ji nejspíš přijmu," nechala se slyšet ministryně financí. Zároveň ovšem řekla, že kvůli tomu do hnutí ANO vstupovat nehodlá.

Na reportáž TV Nova se podívejte ZDE:

pez TN.cz