mobilní operátoři

Jaký levný tarif pořídit babičce a dědovi? VELKÉ SROVNÁNÍ

Mobilní telefon pro seniory - 5
Zdroj: Jindřich Kodíček
Ilustrační foto
Téma:

Chystáte se své babičce nebo dědečkovi pořídit tarif na míru, který vyhovuje přesně jejich potřebám a zároveň bude nejvýhodnější? Český telekomunikační úřad srovnal ceny operátorů. Senioři a zdravotně postižení mohou dosáhnout slevy až několik set korun.

V České republice existuje povinnost osobám se zvláštními sociálními potřebami poskytnout cenové plány se slevou. Tato povinnost byla uložena společnosti O2 a handicapovaní mohou získat cenové zvýhodnění 200 Kč na úhradu ceny vybraných tarifů.

 

Mimo zákonnou povinnost pak nabízejí někteří mobilní operátoři speciální tarify pro znevýhodněné skupiny. Mobilní operátoři T-Mobile a Vodafone nabízejí tarify pro zdravotně postižené i pro seniory.

 

Na českém trhu působí také virtuální operátor SeniorTel, který se zaměřuje výhradně na seniory. Pro srovnání cen tarifů pro seniory se podívejte do následující tabulky.

 

 

U zdravotně postižených vzniká nárok na příspěvek ve výši 200 Kč držitelům průkazů ZTP/P a ZTP z důvodu úplné nebo praktické hluchoty, osobám závislým na pomoci jiné osoby nebo osobám, které vychovávají nebo pečují o nezletilé osoby, které splňují předchozí podmínky. Zvýhodnění jednotlivých operátorů pro zdravotně postižené si prohlédněte v následující tabulce.

 

 

kik TN.cz