smutná zpráva

Jan Kalous spáchal sebevraždu! Daboval Kevina ze Sám doma

Zemřel Jan Kalous hlas Kevina ze Sám doma
Zdroj: facebook, Profimedia.cz
Téma:

Konec srpna se stal osudným devětatřicetiletému Janu Kalousovi, dětskému herci a později úspěšnému dabérovi. Spáchal sebevraždu. Jeho hlas nás ale bude provázet každé Vánoce - nadaboval totiž postavu Kevina z rodinného filmu Sám doma. Informaci přinesl internetový portál deníku Blesk.

Kalous zemřel 29. srpna. Trpěl depresemi, kvůli kterým se údajně rozhodl sáhnout si na život. "Bohužel je to pravda. Honza spáchal sebevraždu," potvrdil zvěsti Kalousův kolega Radek Kuchař." Je to strašný, byl jen o půl roku mladší než já. Vůbec nevím, co měl za problémy, nerozumím tomu. Člověk prostě nikdy druhému nevidí do hlavy,“ řekl dabér.

 

Herec byl podle informací TN.cz v posledních týdnech  několikrát na léčení. A přestože ho práce v dabingu nesmírně bavila, trpěl syndromem vyhoření. Naposledy ho z psychiatrie propustili před pár dny.

 

 

Sám Kalous si ze smrti před lety dělal legraci. Na facebooku sdílel odkaz na článek s jeho fotografií, ale s informacemi, že byl fotbalistou a zemřel v roce 2002. Omyl zveřejnil v lednu na svém facebookovém účtu. "Nejen že jsem už pár let po smrti, ale ještě k tomu všemu jsem byl i fotbalista..." stálo tehdy v příspěvku.

 

 

Jan Kalous byl herec, ale především dabér. V dětství si zahrál ve filmech Nefňukej, veverko! nebo Veverka a kouzelná mušle. Většího úspěchu se mu ale dostalo na poli dabingu. Namluvil například Kevina ze Sám doma, Percyho v Harrym Potterovi nebo Logana v seriálu Gilmorova děvčata.

 

Jeho nejznámější dabingovou roli si připomeňte zde:

 

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

SMUTNÁ ZPRÁVA: Herce z oblíbené komedie SÁM DOMA našli mrtvého v hotelovém pokoji!

Myslíte si, že víte o filmu Sám doma úplně všechno? Jeden DETAIL fanouškům roky unikal!

TN.cz