Velké pátrání

Jan odešel na houby a zmizel. Pátrači ho objevili mrtvého

Petr Zapletal
Petr Zapletal
Aktualizováno 17.10. 2019 21:28
Téma:

Velká pátrací akce po Janu Š. probíhala od středečního večera do čtvrtečního odpoledne na Prostějovsku. Senior vyrazil ve středu dopoledne na houby, a rodina o něm neměla žádné informace.

Pátrací akce bohužel skončila tragicky - podle informací TV Nova policisté objevili tělo pohřešovaného penzist bez známek života.

 

Policisté a hasiči po třiasedmdesátiletém seniorovi pátrali už od středečního večera. Po noční pauze vyrazili do terénu znovu ve čtvrtek dopoledne.

 

Rodina byla s mužem naposledy v kontaktu ve středu kolem desáté hodiny dopoledne. Bylo to poblíž lesa mezi obcemi Kandia a Slavíkov na Prostějovsku. Podle původní domluvy se měli na tomtéž místě potkat kolem poledne, muž ale nepřišel.

 

Následné pátrání nebylo úspěšné, nepomohl ani vrtulník s termovizí. Policisté proto ve čtvrtek po ránu vyrazili znovu do terénu, v akci byly i desítky hasičů z Olomouckého, Zlínského a Jihomoravského kraje. V rojnicích pročesávali lesy a 170 cm vysokého seniora, který měl oblečenou béžovou šusťákovou bundu a béžové kalhoty, hledali.

 


Všichni přitom doufali, že akce bude úspěšná - tak jako v případě muže, který se v úterý v noci ztratil na Novojičínsku.

 

Lidé tam v lesích objevili převrácený traktor, traktorista ale v okolí nikde nebyl. Podařilo se ho najít až ve čtvrtek ráno v lese  asi půl kilometru od traktoru - byl zmatený, dezorientovaný a podchlazený. Policisté ho krátce nato předali do péče zdravotníků.

pez TN.cz