pomohl dobrý anděl

Jana i příbuzní museli čelit vážné nemoci: "Najednou nemáte sílu!"

Když zjistila, že má rakovinu, život se paní Janě otočil vzhůru nohama. Přišla o práci, péče o děti ji vyčerpávala a rodina navíc čelila dalším vážným problémům. Boj s nemocí naštěstí vyhrála a i když stále žije v nejistotě, pomáhá jí Dobrý anděl.

"Nosila jsem dlouhé vlasy, česala jsem se a zjistila jsem, že tady na krku mám bouli," svěřila se paní Jana, maminka dvou chlapečků, s tím, co ve svých 34 letech začala prožívat. Lékaři jí diagnostikovali Hodgkinův lymfom.

 

"Šlo to hodně rychle. Chemoterapii jsem měla celkem šest cyklů po třech týdnech, mezitím přišly dvě infekce, takže se to vše protáhlo, oddálilo," řekla.

 

Po chemoterapiích Jana trpěla silnými nevolnostmi a neměla sílu se o děti starat. O to těžší byl nápor na psychiku. Její starší syn nastupoval do první třídy a mladší byl na mamince úplně závislý. "Cítila jsem se hrozně, protože malému Kubíkovi byly dva roky a já jsem ho ještě kojila. Najednou prostě člověk nemá sílu, nemůže a vše nechá na manželovi," přiznala.

 

 

Jenže boj s nemocí nebylo to jediné, čím si rodina musela projít. "Ono to začalo už před lety. Můj táta má cukrovku, tak před čtyřmi roky přišel o nohu, teď v lednu přišel o druhou, do toho mamka vlastně na začátku loňského roku taky začala podstupovat onkologickou léčbu a mě po první chemoterapii, když odvezli rychlou do nemocnice s těžkou infekcí, tak do toho manželovi zemřel táta ten den. Najednou se člověk ptá, co jsme komu udělali, proč zrovna my," vysvětlila Jana.

 

Přestože ukončila veškeré chemoterapie už v březnu, do běžného života se pomalu vrací až teď a na návrat do práce ji stále chybí ještě síly. Čtyřčlennou rodinu tak živí především tatínek, to ale nestačí. Finančně jim pomáhá nadace Dobrý Anděl.

 

"Dobrý anděl pro mě znamená strašně moc, to se snad ani nedá říct slovy. Manžel najednou mi přinesl fakt minimum z práce, když jsme to spočítali, tak jsme zjistili, že nám zůstane 900. V té situaci člověk počítá fakt každou korunu," řekla.

 

Rodina tak z příspěvků dobrých andělů kupuje hlavně jídlo a zajišťuje chod domácnosti. Dobrým andělem se můžete stát i vy, stačí se zaregistrovat na stránkách www.dobryandel.cz.

Související témata:
lud/ Nikol Slancová TN.cz