netradiční řešení

Jana si brala manžela z lásky, pak roky chodila v neprůstřelné vestě!

Téma:

Téměř čtyři roky musela žít Jana Vrbová pod policejní ochranou, z práce chodit v neprůstřelné vestě a strachovat se o život. Pokusil se ji totiž zavraždit její nyní už bývalý manžel a někdejší starosta slovenské obce Višňové, který ale díky znaleckým posudkům po spáchání ohavného činu mohl dál běhat na svobodě. Teď už si paní Jana konečně může oddychnout.

"Byl to člověk, kterého jsem si brala z lásky." Tak vzpomíná Jana Vrbová na okamžik, kdy se rozhodla říct své "ano" starostovi obce Višňové Janu Bačovi. Láska ale netrvala dlouho, po svatbě přišla dramatická změna. Manžel sice na veřejnosti vystupoval velmi solidně, v soukromí ale Janu tyranizoval, informují tvnoviny.sk.

 

Jejich spory vyvrcholily na jedné z rodinných oslav, kdy po ní manžel začal ze žárlivosti střílet. Zasáhl ji dvakrát a to dokonce do blízkosti srdce. Jana jako zázrakem přežila.

 

Doufala, že její muž bude za svůj čin pykat, znalci ale rozhodli jinak. Podle nich byl manžel v době útoku nepříčetný. Muži tak byla nařízena psychiatrická léčba, jinak ale dostal svobodu. Jana kvůli rozhodnutí několik měsíců žila pod policejní ochranou. Před pár týdny si konečně mohla poprvé v klidu oddychnout.

 

 

Krajský soud v Trenčíně v listopadu 2017 totiž poslal Jaroslava Baču na 20 let do vězení za pokus o vraždu a Jana tak konečně mohla po téměř čtyřech letech odložit neprůstřelnou vestu.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Ničí vaši kamarádku tyran? Důkazy, které napoví i rady, jak jí pomoci
VÁŠ PŘÍBĚH: Jedna facka odstartovala kolotoč násilí a strachu

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

lud TN.cz