Otěhotněla ve věznici

Janáková tvrdila, že otěhotněla s dozorcem. Za křivé obvinění dostala trest

Lucie Cochlarová
Lucie Cochlarová
6.5. 2020 13:22
Téma:

Osm měsíců nepodmíněně ve věznici se zvýšenou ostrahou dostala už odsouzená Petra Nová, dříve Janáková. Soud jí vyměřil tento trest za to, že podle verdiktu křivě obvinila dozorce, že s ním měla mít ve vazební věznici pohlavní styk a následně otěhotněla. Ze lži ji usvědčily testy DNA.

Kauzu Petry Janákové odstartovala v roce 2017 vražda sběratele mincí a známek, na které se podle rozsudku podílela se svým manželem. Janáka poslal soud na 28, jeho ženu Petru na 30 let do vězení. Motivací páru k trestné činnosti byla podle soudu snaha získat peníze na zaplacení dluhů.

 

Loni v červnu ji ale soud pustil na svobodu, když se ukázalo, že je těhotná. Syna porodila v srpnu a na svobodě mohla zůstat do jednoho roku dítěte. Jenže policisté nechali udělat testy DNA, díky kterým se zjistilo, že otcem není nikdo z dozorců, jak Janáková uváděla. A tak putovala zpět za mříže.

 

Otcem má údajně být vězeň, který měl na starosti vydávání jídla. Díky tomu zřejmě navázali kontakt. Sperma jí měl údajně vězeň předat v gumové rukavici.

 

 

Soud nakonec přečin křivého obvinění překvalifikoval na trestný čin křivé svědecké výpovědi. Janáková tak dostala osm měsíců nepodmíněně, verdikt ale není pravomocný. Státní zástupce se odvolal a odsouzená si ponechala lhůtu na rozmyšlenou.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

epa TN.cz