Letitá kauza

Janoušek se do vězení jen tak nevrátí, nastoupí nejspíš až příští rok!

David Pik
David Pik
Aktualizováno 23.9. 2019 20:27

Podnikatel Roman Janoušek, který před sedmi lety v opilosti srazil a těžce zranil ženu, by mohl být na svobodě až do dubna příštího roku. Až tehdy by se totiž mohlo rozhodovat o jeho opětovném nástupu do vězení. Z trestu 4,5 roku si odpykal něco přes rok. Propuštěn byl ze zdravotních důvodů před třemi roky.

Březen 2012. Opilý vlivný lobbista Roman Janoušek v pražské Michli nejdříve naboural 50letou cizinku a tu - když se ho snažila doběhnout poté, co od nehody ujížděl - pak svým porsche přejel a vážně zranil. Nadýchal přes dvě promile.

 

U soudu za ublížení na zdraví dostal čtyři a půl roku. Odseděl si rok a čtyři měsíce. Pak ho soud kvůli vážným zdravotním problémům propustil na svobodu. Tam je od března 2016.

 

"Výkon trestu odnětí svobody je přerušen do 30.dubna příštího roku a to, zda bude v mezičase vydáno nějaké rozhodnutí, je čistě na předsedkyni senátu," říká mluvčí brněnského krajského soudu Eva Angyalossy.

 

 

 

Po operaci mozku má Janouška pobyt ve vězení podle lékařského posudku ohrožovat na životě. Neměl by prý chodit bez doprovodu.

 

Vrchní soud v Praze dokonce nedávno nechal lobbistu tajně sledovat a ten bez doporučeného doprovodu navštívil třeba plovárnu, galerii nebo si vyjel na kole.

 

I proto mu soud dvakrát zamítl jeho žádosti o prominutí zbytku trestu. A ani na domácí léčení to nevypadá. Štáb TV Nova se pokoušel Romana Janouška zastihnout v jeho vile v pražském Podolí, ale nikdo nám neotvíral. "Náš klient se dlouhodobě nachází v lékařské péči, přičemž v poslední době se jedná o péči akutní," tvrdí Janouškův advokát Lukáš Trojan.

pez TN.cz