Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

kojenecký asistent

Japonci přišli s "chytrými" prsy pro muže. Díky nim mohou kojit!

Kojenecký asistent - 2
Zdroj: Profimedia
Kojenecký asistent je v Japonsku hitem tohoto roku

Doba jde kupředu a spolu s tím se mění i role otců. Nezřídka zůstávají s dětmi doma místo matek a pečují o domácnost. Japonci tento trend posunuli o krok dál a přišli s "chytrými" prsty pro muže, která jim umožňují kojit děti a ukládat data do telefonu.

Japonsko je zemí neomezených možností, tedy minimálně těch technologických. Vývojářská společnost Dentsu přichází s převratným - a taky trochu podivným - vynálezem, který má partnerům usnadnit péči o kojence.

 

Jedná se o tzv. kojeneckého asistenta, což je zařízení připomínající ženské poprsí a umožňuje mužům krmit dítě podobně, jako to dělají ženy. Naplnit se mohou mateřským i umělým mlékem.

 

GALERIE: Kojenecký asistent od Dentsu

1
/
3
Zdroj: Profimedia
Kojenecký asistent - 2

 

Otcové tak mohou podle Dentsu pomoci ženám od stresu, který s mateřstvím přichází. Ačkoliv to zní zvláštně, vychází tímto vynálezem vstříc spíš ženám než mužům.

 

Pokud miminko v noci pláče, nemusí k němu nutně vstávat pouze matka - může ho nakrmit i otec. Mohl by to sice udělat i pomocí kojenecké láhve, ta ale podle společnosti Dentsu dítě stresuje a není tak přirozená jako krmení z prsou.

 

I pro muže je ale přínosný. Přístroj umožňuje vytvořit mezi otcem a dítětem pevnější a intimnější pouto, které bylo do téhle doby vyhrazené pouze matkám.

 

 

Zařízení neslouží pouze ke kojení - je také vybavené chytrou elektronikou, která je napojená na mobilní telefon. Zaznamenává různé údaje, jako je například přesná doba krmení nebo čas spánku dítěte, a ty pak do telefonu nahrává. Přístroj je propojený s aplikací, která umožňuje lepší porozumění stavu dítěte. 

sei TN.cz