kompenzuje cigaretové pauzy

Kouříte? V této firmě byste měli méně volna, než vaši kolegové!

Konec kouření
Zdroj: Thinkstockphotos
Kvůli volnu přestávají kouřit.
Téma:

Japonská firma Piala přidává svým zaměstnancům, kteří nekouří, několik dnů volna navíc. Chce jim tak kompenzovat fakt, že kuřáci pracují díky pauzám na cigaretu méně času. Vedení firmy nové pravidlo zavedlo kvůli stížnostem, že cigaretové pauzy komplikují chod společnosti. Od zaměstnavatele tak nekuřáci mohou čerpat ročně navíc až šest dnů volna oproti kuřákům.

Společnost Piala sídlí v děvětadvacátém patře věžáku v Tokiu. Každá pauza na cigaretu tak trvá minimálně 15 minut. A právě to spustilo stížnosti zaměstnanců, kteří nekouří.

 

Vedení vyzvalo zaměstnance, aby navrhli řešení tohoto problému. Jeden ze zaměstnanců navrhl zavést náhradní volno pro nekuřáky. "Náš šéf tento vzkaz viděl a souhlasil s tím, takže teď dáváme nekuřákům extra volno jako kompenzaci,“ uvedl mluvčí společnosti Hirotaka Matsushima pro Telegraph.

 

 

Podle ředitele společnosti Takao Asuka benefity zapůsobí lépe než zákazy nebo omezení. Doufá, že by to mohlo některé zaměstnance i odnaučit kouřit.

 

A podle mluvčího Matsushimy to přesně takto zafungovalo a minimálně čtyři lidé už přestali kouřit. Volné dny od zavedení předpisu však nevyužilo ani 30 ze 120 zaměstnanců.

Související témata:
kik TN.cz