digisexuál

Muž miluje hologram šestnáctileté školačky. Tak se s ním oženil!

Gatebox hologram
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Téma:

Společenskými konvencemi nezatížený japonský školník si splnil svůj sen. Oženil se s hologramem kybernetické celebrity Miku Hatsune. Otázkou ovšem zůstává, jakým způsobem sezdaná dvojice vyřeší manželskou noc.

Krok pětatřicetiletého Akihita Konda vyvolal mezinárodní kontroverzi. Jedni zpochybňují jeho zdravý rozum, další mu zasílají gratulace. Kritika těch, kteří "vztahu" nepřejí, však muže nezajímá. "Společnost nás tlačí k následování určitých standardů lásky, ale neřeší, jestli je pak člověk šťastný. Chci, aby se mohli lidé zařídit podle toho, co jim vyhovuje," svěřil se Kondo pro zpravodajský portál CNN.


Akihito se do Miku zamiloval před deseti lety. Miku je avatarem hlasového syntetizačního softwaru. Má podobu šestnáctileté školačky ve školní uniformě s tyrkysovými vlasy a dvěma dlouhými copy.

 

Šťastní novomanželé:


Díky japonskému startupu Vinclu se nyní Miku vznáší ve speciální nádobě a může tak kdekoliv cestovat se svým novopečeným manželem. "Miku do mého bytí vnesla světlo," prohlásil šťastný Akihito, který se se svou budoucí družkou seznámil v těžkém životním období.

 


Kondo není jediný, kdo vyhledává romanci v nehmotném světě. V roce 2017 například podle společnosti Amazon požádalo milion lidí o ruku virtuální asistentku Alexu. Více než 3000 lidí si od roku 2017 zažádalo u společnosti Vinclu o svatební pamětní certifikát dokládajících manželství s jejich oblíbenou anime postavou.


"Lidé jako Kondo patří mezi druhou vlnu digisexuálů. Takoví lidé považují technologie za nezbytné pro své sexuální sebeuvědomění. Podobné případy se množí, velmi se obávám dopadů technologií na společenský život," řekl odborník na etiku Manitobské univerzity Neil McArthur.
 

rod TN.cz