nože na lavici

Japonský princ unikl smrti. Zabít ho chtěl muž přímo ve škole

Téma:

Nový císař Naruhito, který se počátkem května ujal vlády nad Japonskem, mohl být zároveň posledním panovníkem země. Agentura Kjódo teď přišla se závažnou informací. Několik dní před korunovací totiž císařův synovec a následník trůnu, princ Hisahito, jen o vlásek unikl smrti.

Nového císaře Naruhita přišly přivítat deseti tisíce Japonců. Pozlátko konstituční monarchie se ale nelíbí všem občanům. Šestapadesátiletý Kaoru Hasegawa mohl císařskou dynastii v Zemi vycházejícího slunce ukončit.

 

Na střední školu při univerzitě Ochanomizu v Tokiu přišel dopoledne 26. dubna zřejmě s jediným cílem - zabít následníka trůnu, mladého prince Hisahita. Přes bezpečnostní kontroly se do školy dostal v převlečení instalatéra.

 

Princova třída byla zrovna pryč, proto na jeho stůl jen připevnil dva kuchyňské nože a odešel. Policii se ho o tři dny později podařilo vypátrat. Podle tamních deníků vyšetřovatelům také řekl, že se Japonsko pod současným systémem nezlepší.

 

 

Dvanáctiletý Hisahito je synem bratra současného císaře Naruhita. Ten má s manželkou Masako pouze sedmnáctiletou dceru Aiko. Následnici trůnu ženského pohlaví ale japonský císařský systém nepřipouští.

 

Jelikož je Fumihito, otec mladého následníka, jen o pět let mladší než jeho bratr, nepředpokládá se, že na trůn usedne. Hisahito je tak jediným možným mužským dědicem.

Související témata:
Kristina Tůmová/mj TN.cz