Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

přijde ochlazení

Jarní počasí vydrží až do příštího víkendu! Pak začne pršet

Letní teploty
Zdroj: Thinkstockphotos

Jarní počasí potrvá podle meteorologů až do poloviny příštího týdne! Následující dny můžeme očekávat teplé a slunné počasí, ochladí se až s přicházejícím víkendem, kdy teploty klesnou místy až o deset stupňů. S nižšími teplotami začne také pršet, někde vydatně.

Bílá sobota zatím přinesla krásné počasí, na většině míst republiky bylo kolem dvaceti stupňů a většina rodin tak slunné a teplé počasí využila k procházkám, výletům nebo sportování. A jiné počasí by nemělo být ani v neděli na Boží hod velikonoční, kdy se nejvyšší denní teploty budou podle ČHMÚ pohybovat mezi 17 až 21 °C. V noci z neděle na pondělí nás ale mohou potrápit přízemní mrazíky.

 

Velikonoční pondělí

Svátek s sebou přinese jasné až polojasné počasí, nejvyšší denní teploty dosáhnou na některých místech až 22 °C a vát bude mírný východní až jihovýchodní vítr 3 až 7 m/s, později místy s nárazy kolem 15 m/s.

 

Úterý


V úterý bude oblačno až zataženo, místy přechodně polojasno. V západní polovině Čech ojediněle a jinde můžeme místy počítat s deštěm nebo přeháňkami. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat kolem 15 až 19 °C.
 

Středa


Ve středu bude ze začátku dne oblačno, během dne však oblačnosti bude ubývat. Ojediněle nás můžou potrápit přeháňky a někde i dokonce bouřky. Počasí však zůstane teplé, denní maxima vystoupají až na 18 až 22 °C a na některých místech v Čechách až 25 °C. Vát bude jihovýchodní vítr 5 až 10 m/s, místy s nárazy 15 až 20 m/s, během dne ale začne slábnout.

 

 

Čtvrtek


Během dne bude převážně polojasno. Nejvyšší denní teploty dosáhnou 24 až 28 °C, v noci neklesne teplota pod 8 °C.

 

Od pátku do neděle:


Zpočátku začínajícího víkendu bude převážně polojasno. Od západu bude přibývat postupná oblačnost, na většině území se objeví déšť nebo občasné přeháňky, ojediněle i bouřky. V neděli by měl déšť pomalu začít ustupovat. V průběhu víkendu klesnou noční teploty až ke 3 °C. Nejvyšší denní teploty nepřesáhnou 12 až 17 °C.

 

Video: Počasí svědčí klíšťatům. Číhají všude!

mj TN.cz