PŘIJDE OTEPLENÍ

Jarní předpověď: Evropu rozdělí fronta na dvě části, Česko je uprostřed

Brabec Martina
Martina Brabec
Aktualizováno 20:15
28.2. 2021 15:53
Téma:

V pondělí 1. března začíná meteorologické jaro a odborníci už tuší, jak bude vypadat. Česká republika bude na hranici dvou oblastí, počasí v Čechách tak může být jiné než na Moravě.

Jaro je za dveřmi a meteorologové už tuší, jak bude vypadat. Z hlediska srážek ani teplot nebude podle vědců počasí v Evropě během jara příliš vybočovat z průměru.

 

Odborníci ve výhledu na následující měsíce nevidí žádná velká období sucha ani extrémní srážky. O něco sušší by mohla být západní Evropa.

 

Co se týče teplot, tak bude podle odborného článku na webu severe-weather.com především na západě Evropy chladněji než je běžné. 

 

Naopak ve většině střední a východní Evropy by měly být teploty vyšší než průměrné, což však neznamená, že zde nebudou žádné studené fronty a chladnější jarní dny. Znamená to jen, že studené fronty a průniky chladnějšího vzduchu budou na kontinentu méně časté.

 

 

Česká republika se pohybuje na hranici teplejších a chladnějších. Podle meteorologů by nicméně měly být teploty lehce nad průměrem. Lze ale také očekávat větší rozdíly mezi oblastí Čech a Moravy. Tepleji by mělo být na východě republiky.

 

Zima byla letos především v USA extrémní. Sněžilo i tam, kde na to nejsou zvyklí. Podívejte se na reportáž:

 

Související témata:
TN.cz