Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí na tento týden

Jaro je konečně tady! Výrazně se oteplí a vydrží to až do dubna!

Počasí - oteplení_2
Zdroj: Thinkstockphotos

V nadcházejícím týdnu se konečně ohřejeme. Vypadá to totiž, že jaro už je skutečně tady a teploty se vyhoupnou až k 16 stupňům. Nadprůměrně teplého počasí si užijeme až do konce března, začátek dubna pak bude o něco chladnější.

Začátek tohoto týdne bude ve znamení sluníčka. Teplý vzduch k nám bude proudit od jihovýchodu, ale v průběhu týdne se bude ochlazovat. V pátek a o víkendu se mohou objevit i srážky, které budou ve vyšších polohách sněhové.

 

V pondělí jsme se probudili do zataženého ráno. Postupně ale bude oblačnosti ubývat a večer může být na některých místech úplně jasno. Nejvyšší denní teploty se dnes vyšplhají na 10 až 14 stupňů, v noci pak klesnou k 2 až 6 stupňům. Foukat bude na celém území slabý nebo mírný vítr, na horách ale může zesílit až k 25 m/s.

 

Nejteplejší den nás čeká v úterý, kdy se teploty dostanou až na 16 °C, v noci bude 3 až 7 °C. Ráno může být ojediněle zataženo, ale odpoledne už čekáme jasné počasí. Vát bude mírný jihovýchodní vítr, který ale během dne zesílí na čerstvý 5 až 9 m/s. Na Moravě a ve Slezsku slabý vítr 1 až 4 m/s.

 

 

Ve středu bude jasno až polojasno, ráno se mohou objevit mlhy. V noci 0 až 4 °C, před den ale až 14 stupňů. Mírný vítr 2 až 6 m/s bude k večeru slábnout.

 

Podobné počasí bude i ve čtvrtek, jen v noci se teploty mohou klesnout až k mínus 3 °C. Přes den pak bude 9 až 13 °C a slabý proměnlivý vítr do 4 m/s.

 

V pátek se začne ochlazovat a přijde i déšť, přeháňky budou nad 700 m sněhové. V noci -1 až +3 stupně, během dne se teploty vyšplhají k 11 °C. Foukat bude mírný vítr 2 až 6 m/s.

 

 

O víkendu bude převážně zataženo s občasným deštěm. Zpočátku od vyšších, postupně i od středních poloh srážky sněhové. Nejnižší noční teploty -3 až + 2 °C. Přes den nejprve 6 až 10 °C, postupně 2 až 6 °C.

 

Nadprůměrně teplé počasí vydrží v následujících dvou týdnech, první dva týdny v dubnu budou o něco chladnější. Co se srážek týče, očekáváme v tomto týdnu srážek minimum, postupně jich ale bude přibývat a v polovině dubna už bude pršet vydatně.

 

Podívejte se na reportáž z Televizních novin: 


 

 

ČTĚTE TAKÉ:

3 nejšílenější konspirační teorie o počasí: Povodně způsobují klimateroristi, letadla na nás sypou jedy a další

NEJ čepice na zimu: Tyhle kousky musíte mít!

mom TN.cz