znaky jara

Jaro je tady! Čapí rodina přiletěla, ale hned nastalo drama! FOTO

Čápi přiletěli do Brodku u Přerova - 5
Zdroj: Jan Teimer
Čápi přiletěli do Brodku u Přerova
Téma:

Jaro je opravdu tady. I přesto, že se ještě teploty mohou skokově propadnout, tak je jasné, že i příroda už je naladěná na jaro. Důkazem je přílet čápů do Brodku u Přerova.

"Čápi přiletěli mezi prvními na Moravě,“ napsal do redakce Jan Teimer, který vyfotil krásné fotky čápů na jejich hnízdě. Čápy v Brodku u Přerova pozoruje pan Teimer už od roku 2010 a má o nich výborný přehled.

 

"Přiletí na své hnízdo do bývalého Mostního obvodu ČD v Brodku u Přerova, které jim postavila firma, protože komín byl zbourán. Dnes (22.3. – poznámka redakce) přiletěli ve 13:25. Několikrát kroužili nad hnízdem a pak si sedli. Loni čápi přiletěli 23. března,“ popsal první momenty po letošním příletu čápů pan Teimer.

 

GALERIE: Čápi přiletěli do Brodku u Přerova

1
/
13
Zdroj: Jan Teimer
Čápi přiletěli do Brodku u Přerova - 1

 

Jenže letošní přílet se proměnil v pořádné čapí drama. "Za chvíli přiletěli další čtyři čápi a chtěli si sednout. Jenže tento pár je nepustil a zobáky je odháněli. Nakonec čápi odletěli a pár se usadil do hnízda a odpočíval. Bylo vidět, že jsou unaveni,“ popsal pan Teimer momenty, kdy musela čapí rodina své hnízdo uhájit.

 

 

Ani tím ale jeho pozorování nových sousedů neskončilo. "Pak odletěli do nejbližšího rybníku za potravou. Zde je v okolí mnoho rybníku - v Majetíně, v Brodku u Přerova, u Dubu nad Moravou, u Krčmaně. Blízko je i 150hektarový rybník v Tovačově. Přílet čápů znamená pravé jaro,“ dodává pan Teimer.

 

Podívejte se na víkendovou předpověď počasí: 

TN.cz