Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Neposlechl výzvy

Je hluchý, křičeli sousedé! Policie muže, který nereagoval, zastřelila

Magdiel Sanchez
Zdroj: ČTK
Magdiela Sancheze zastřelil policista

Policisté v americkém Oklahoma City zastřelili 35letého muže, který se k nim blížil s půlmetrovou kovovou trubkou v ruce. Neuposlechl výzvu, aby tyč odhodil, a tak policisté vypálili. Jenže Magdiel Sanchez je hluchý, což údajně sousedé na policisty křičeli.

"Neslyší vás, je hluchý!" křičeli sousedé na policisty. K nim se blížil 35letý Magdiel Sanchez, který v ruce držel asi půl metru dlouhou kovovou trubku. Strážníci ho několikrát vyzvali, aby tyč odhodil a zvedl ruce nad hlavu, informovala stanice ABC News.

 

Když Sanchez neuposlechl, jeden z policistů ho zastřelil, jeho parťačka použila taser. Podle svědků byl ale mentálně zaostalý a hluchoněmý. "Nemluví, neslyší, dorozumíval se hlavně posunky rukama. Myslím, že ho frustrovalo, jak se jim snažil říct, co se děje," uvedl soused Julio Rayos.

 

Podle jiné svědkyně nosil Magdiel podobnou tyč často. "Vždycky tu hůl nosil s sebou, protože je tu hodně toulavých psů," prohlásila Jolie Guebarová. Ke komunikaci s ní a jejím manželem prý používal psané vzkazy.

 

Policisté údajně sousedy, kteří křičeli, že je Magdiel hluchý, neslyšeli. "V takových situacích, kdy už jste tasili zbraň, vidíte tunelově. Zúžíte svůj pohled jen na osobu se zbraní nebo se prostě soustředíte jen na ni," uvedl policejní kapitán Bo Matthews.

 

 

Sanchez na místě zemřel. Policisté k jeho domu vyjížděli v úterý večer kvůli hlášení, že na příjezdové cestě parkuje auto, které předtím ujelo od nehody. Při ní nebyl nikdo zraněn a ukázalo se, že řídil Sanchezův otec.

 

Hlídka poté přivolala posily, právě povolaný policista Chris Barnes na Magdiela vypálil. Není jasné, proč nepoužil taser jako jeho kolegyně. Ani jeden ze strážníků neměl monitorovací kamery.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Pět velkých mýtů o PRVNÍ POMOCI. Proč už se nedává umělé dýchání?
TEST: Dokážete poskytnout první pomoc?

epa TN.cz