královská rodina

Je královna zdravá? Lékaři uvedli možné příčiny její fialové ruky

Britové mají strach o královnino zdraví
Zdroj: Profimedia
Téma:

Britská královna Alžběta II. vyvolala v lidech obavy o její zdraví - na fotografiích byla zachycena s velkou modřinou na ruce. Buckinghamský palác sice zvědavost lidí neukojil, lékaři ale uvedli možné příčiny královniny fialové ruky.

Alžběta II. vyvolala mezi Brity obavy a vlnu spekulací související s velkou fialovou modřinou na její ruce. Té si lidé všimli na fotografiích ze slavnostního přijetí jordánského krále Abdalláha a královny Ránije v Buckinghamském paláci.

 

Palác odmítl královninu ruku komentovat. Lékaři přesto přišli s možnými vysvětleními, co Alžbětu trápí. Informoval o tom britský portál Express.

 

Podle lékařů modřinu pravděpodobně způsobilo nějaké menší zranění. Jak lidé stárnou, ztenčuje se jim kůže a ztrácí tukovou vrstvu pod ní, která je chrání před nárazy. Starší lidé jsou také náchylnější k pádům.

 

 

Další příčinou mohou být injekce, kanyla nebo léky na ředění krve. Odborník na život královské rodiny a šéfredaktor časopisu Majesty Magazine říká, že královna se léčila na anémii a měla modřiny na rukách často. "Řekl bych ale, že královnin problém je tenká kůže," tvrdí.

sei TN.cz