Nevybíravá slova

Manžel hejtmanky Jermanové urážel politika ODS xenofobními nadávkami

Petr Zelený
Petr Zelený
Publikováno 19. 8. 2020
Téma:

Hodně ostře se do místopředsedy ODS Martina Kupky, který vede středočeskou kandidátku strany pro podzimní krajské volby, pustil manžel úřadující hejtmanky Jakub Pokorný. Oponenta své ženy neváhal zasypat nadávkami.

"Dobrý den pane Kupka, připadá mi, že jste objevil zrovna kopec. Je mi z vás na blití a ještě vedle sebe toho knírače. Parta buzerantů," napsal manžel hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové (ANO) pod starší Kupkův příspěvek na facebooku.

 

Hanlivý komentář později z profilu zmizel. Ale ne dřív, než si ho lidé stačili všimnout a pořídit si printscreen (obrázek obrazovky). Útočná slova neunikla ani pozornosti médií.

 

Komentář se objevil pod tímto statusem:

 

 

I když svá slova Pokorný vymazal, někteří lidé mu obratem připomněli to, že používal služební superb své manželky k soukromým cestám. A jiní hned začali tvořit parodické koláže.

 

 

Jak upozornil portál Echo 24, Pokorného úterní výpad proti Kupkovi, který hejtmanku kritizuje dlouhodobě, nebyl osamocený. Slovně měl zaútočit i na starostku Mnichovic Petru Peckovou STAN).

 

Komentáře už ze sociální sítě zmizely:

 

 

 

A to pod příspěvkem, kde politička, která rovněž kandiduje na hejtmanku, kritizovala postup kraje při opravě silnice u Slapské přehrady - s okolními obcemi se podle ní kraj vůbec nebavil. "Paní Pecková, je mi z vás zle. Hezký večer vám přeji, jestli to jde," stálo v reakci Pokorného, která ze sociální sítě už rovněž zmizela.

 

Anketa

Měla by se hejtmanka Jermanová omluvit za xenofobní úražky, které psal její manžel?

Hlasovalo 509 lidí.

 

"Když zoufalost, nervozita a buranství hýbe manželem paní HEJTmanky. Než vulgárně napadl lídra ODS Martina Kupku, napadl podobně i naší kandidátku na hejtmanku Petru Peckovou," ohradil se na facebooku kolínský starosta Michael Kašpar.

 

K celé kauze se během středy vyjádřila také přímo hejtmanka Pokorná Jermanová. "Manžel se nechal unést zlobou.Není politikem a nechal průchod svému rozhořčení nad útoky, které jsou proti mně dlouhodobě vedeny. Měl pocit, že se mne nikdo nezastane, byť máme za sebou v kraji mnoho úspěchů," uvádí se v prohlášení, které má redakce TV Nova k dispozici.

 

Jakub Pokorný, který se živí jako kadeřník, na sebe neupozornil poprvé. Před dvěma lety se řešilo to, že Pokorný používal služební vůz své manželky k soukromým cestám.

TN.cz