Česká pošta

Vozíčkářka čekala na balík do ruky marně. Osm zásilek nedorazilo!

Česká pošta - 4
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml
Ilustrační foto.

Vydávání balíků jiným lidem, nedoručení zásilek, reklamace táhnoucí se déle než rok. Další a další lidé se ozývají redakci TN.cz a píší o své špatné zkušenosti s Českou poštou. Nedoručování zásilek je stojí čas, mnohdy i velké peníze.

Hned dvakrát za jeden týden měla s Českou poštou špatné zkušenosti Martina Koštířová z Mladé Boleslavi. Na výzvu k vyzvednutí zásilky si chtěla jít pro doporučený dopis. Když přišla na pobočku České pošty, nestačila se divit. “Byl prý na jiné pobočce nebo někde na cestě. Paní za přepážkou slíbila, že mi ho pošta znovu doručí - nestalo se tak,“ popsala.

 

Úplnou náhodou se ten stejný týden dozvěděla, že její předem zaplacený balík předala pošta jiné ženě. “Moje dcera chodí s dcerou té paní do zájmového kroužku. Děvčata si spolu povídala a dceři její kamarádka popsala, že její matka si na poště vyzvedla balík a až doma zjistila, že je to pro někoho jiného. Zašla s tím na poštu a balík vrátila. Máme sice stejné příjmení, ale jiná jména a navíc bydlíme více než tři kilometry od sebe,“ řekla Koštířová.

 


Pošta tak vydala zaplacený balík na občanku jiné ženě s jinou adresou. “A to nebylo poprvé, co mám s poštou problémy. Už se mi několikrát stalo, že jsem šla na poštu vyzvednout dopis na výzvu a řekli mi, že je buď na jiné pobočce, nebo na cestě,“ doplnila Koštířová.


Nedoručení balíků znamená velké potíže pro Miluši Potměšilovou (63). Ta je upoutaná na invalidní vozík a mimo dům příliš necestuje. Měla objednaných osm balíků do ruky, Česká pošta jí nepřivezla ani jeden. “A nastává problém. Objednat si tři dny dopředu asistenta, tomu platit 135 korun za hodinu. Kdo mi nahradí vzniklé výdaje?“ ptá se zoufalá žena.

 


Již déle než rok čeká na vyřízení reklamace rodina Mantlových z České Třebové. “Poslali jsme 140 tisíc korun synovi do zahraničí jako dvě cenná psaní v obálkách k tomuto účelu určených. Přestože obě zásilky byly pojištěny na částku, kterou každá obálka obsahovala, nebyla nám doposud náhrada vyplacena, i když byla původně reklamace uznána,“ popsala Jana Mantlová.


Na pomoc si přizvali i právníka, ale bezvýsledně. Navíc je to stálo dalších patnáct tisíc korun. “Pokud bych toto nezažila na vlastní kůži, asi bych tomu nevěřila. Jenom doufám, že Česká pošta ještě pár let vydrží, dokud nám nebudou obálky s penězi vráceny nebo vyplacena náhrada,“ uzavřela žena.

 

 

Na jiný případ se zaměřila i policie. Ve Staré Boleslavi našla jedna z obyvatelek místního sídliště pytel plný něčeho, co vypadalo jako nedoručená pošta. “Matka si pytle všimla ráno, když šla do města. Pak se vracela a viděla, jak z pytle vyčuhuje poštovní výzva. Pytel vzala a donesla ho domů, kde jsme ho otevřeli,“ popsal muž, který si nepřál být jmenovaný, redakce však jeho jméno zná.


V pytli byly zásilky pro oblast sídliště a přilehlé ulice. Některé byly zalepené, jiné však někdo roztrhl. “Byly tam reklamní dopisy, ale třeba i složenky a podobné zásilky. Pak jsem to nafotil a dal na sociální sítě. Po doporučení jsem pak všechno odvezl na policii, kde si to převzali,“ doplnil.


Případ šetří policie ve spolupráci s Českou poštou. “V momentě, kdy budeme moci sdělit veřejnosti větší podrobnosti ohledně závěrů z šetření, tak budeme informovat,“ uvedl mluvčí pošty Matyáš Vitík. Ve Staré Boleslavi se přitom v krátké době jedná už o druhý podobný případ. Jen o týden dříve někdo vyhodil podobný pytel na druhém konci města.
 

GALERIE: Pošta pohozená ve Staré Boleslavi

1
/
5
Zdroj: zpravy@nova.cz
Nalezená pošta ve Staré Boleslavi - 5

 

Jakékoliv poškozené zásilky či ostatní služby může podle mluvčího České pošty Iva Vysoudila samozřejmě každý zákazník reklamovat a to na jakékoliv pobočce České pošty nebo prostřednictvím webových stránek České pošty.

 

"I přes stížnosti, které se objevují, je převážná většina zásilek doručena. Největší vliv na kvalitu doručování má personální situace, kdy České poště v současné době chybí cca 1400 zaměstnanců. Česká pošta už v září zahájila náborovou kampaň a do dnešního dne se podařilo uzavřít 4 000 dohod s brigádníky. Dále jsme posílili o několik stovek naši flotilu dodávek," sdělil již dříve Vysoudil.

rod TN.cz