Úspěšné pátrání

Autista z Pelhřimovska je v pořádku. K jeho nalezení pomohla náhoda

Policie
Zdroj: Profimedia
Ilustrační snímek
Petr Zelený
Petr Zelený, Kristýna Vondřichová
7.11. 2020 8:59
Téma:

Policisté z Vysočiny pátrali po čtyřiadvacetiletém autistickém mladíkovi. V pátek odpoledne náhle odešel ze zařízení v Horní Cerekvi na Pelhřimovsku. V sobotu ráno policisté pátrání ukončili. Mladíka se podařilo v pořádku najít díky všímavému svědkovi.

Čtyřiadvacetiletého mladíka, po kterém policisté usilovně pátrali, náhodou našel muž, který v sobotu krátce před šestou ráno mířil autem do práce. Pohřešovaný autista podle informací policie šel po okraji silnice.

 

Řidič neváhal a promrzlému muži zastavil. Bezpečně ho odvezl zpět do zařízení v Horní Cerekvi. "O pátrání se dozvěděl na facebooku. Nalezeného pohřešovaného převezl ve značně podchlazeném stavu zpět do domova, kam byla k posouzení jeho zdravotního stavu přivolána zdravotnická záchranná služba," upřesnila policejní mluvčí Dana Čírtková.

 

 

"Jedná se o klienta sociálního zařízení Jeřabina v Horní Cerekvi. Dnes využil situace, kdy v zařízení probíhalo testování na covid-19 a kolem 16:45 se nečekaně ze zařízení vzdálil. Do současné doby se pohřešuje," informovala v pátek krátce po 21. hodině Čírtková.

  

Pátrání bylo pro muže zákona velmi náročné. Mladík je totiž velice plachý a bojí se tmy. Policisté po autistově zmizení rozjeli v okolí velkou pátrací akci, ale bez úspěchu. Nepomohlo ani přivolání vrtulníku.

TN.cz