Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Zloděj si troufl na slepou

Je to hrdinka! Eliška (13) zachránila přepadenou babičku

Zdroj: TV Nova

Třináctiletá dívka zabránila surovému přepadení slepé pětaosmdesátileté ženy z Ústí nad Labem. Lupič ji chtěl okrást o kabelku a strhl ji na zem. V tu chvíli šla okolo dívka, která na útočníka začala křičet a od činu ho odradila. Její hrdinství dnes policisté ocenili, a po útočníkovi pátrají.

"Viděla jsem paní, jak šla s nákupem a za ní šel pán v černém. Se za ní rozeběhl, chtěl jí sebrat ty tašky, jenže ona chytla křeč do ruky a držela, tak ho shodila na zem, pak jsem na něj zařvala, rozeběhla se a ten chlap utekl," popsala svůj čin třináctiletá Eliška.

 

Ve tři hodiny odpoledne se 85letá žena vracela z nákupu. V tašce nesla bonboniéru pro svého manžela, který měl zrovna svátek. Lupič se bezbrannou slepou ženu s bílou holí v ruce pokusil okrást.

 

"Zakřičela jsem na něj, ať jde do pryč, ať ji nechá být. Aby napadl slepou pani, která o ničem neví, tak dle mého jsou tyto lidé pitomci,"dodala Eliška.

 

Policie po útočníkovi pátrá. K přepadení došlo 25. června, policie se zveřejněním vyčkávala kvůli prověřování a zajišťování důkazů. Pachatel ale zatím uniká.

 

 

"Probíhá vyhodnocování kamerových systémů, máme popis pachatele," prozradil mluvčí ústeckých policistů Vladimír Danyluk.

 

Důchodkyně je prý od útoku ve špatném psychickém stavu. Děsivý zážitek jí pomáhá překonat policejní psycholog.

vbo TN.cz