Tweet

Šílená suma! Dědičku impéria Disney rozčílil plat šéfa společnsoti

Bob Iger a Abigail Disney
Zdroj: Profimedia
Téma:

Bob Iger (68) je generální ředitel společnosti Walt Disney. Nijak se netají tím, že loni vydělal téměř 66 milionů dolarů (1,5 miliardy korun). To je 1424x víc, než průměrný plat ve společnosti. Abigail Disney, vnučka spoluzakladatele firmy, na svém Twitteru tvrdí, že je to šílené.

Vnučka spoluzakladatele firmy, Abigail Disney, označila plat současného generálního ředitele za nepřiměřený. Použila však jiná slova. "Podle všech objektivních měřítek, více než tisícinásobek průměrná platu je šílenství," napsala na Twitteru.


Jeho plat je 1424krát vyšší, než je tamní průměrný plat. Dle jejich slov je to obrovský rozdíl, který má na společnost ničivý dopad.


Téměř půlka Igerova platu je tvořena bonusy. Kdyby jeho prémie klesly o 10 milionů dolarů, zaměstnanci by mohli dostat přidáno 15 procent. Dodala, že prémie zaměstnanců jsou sice pěkné, ale daleko víc potěší navýšení platu.


Igera jen nekritizovala. Dle ní je brilantní manažer a společnost Disney s ním dosáhla rekordního zisku. Letos dokonce koupila většinu byznysu společnosti 21st Century Fox.

han TN.cz