pořad napřímo

Rakušan v Napřímo: Konec Blatného byl neuctivý, volební zákon upravíme

Bára Divišová
Bára Divišová, Roman Dolejský
Aktualizováno 8. 4. 2021 12:03
7.4. 2021 17:45
Téma:

Vládní změny a volební zákon. To jsou jen některé z témat, která ve středu prodebatovala moderátorka Bára Divišová a předseda STAN Vít Rakušan v pořadu TN.cz Napřímo.

Jan Blatný (za ANO) skončil ve středu ráno ve funkci ministra zdravotnictví. Před polednem ho v čele resortu vystřídal ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v Praze Petr Arenberger (za ANO).

 

Předseda STAN Vít Rakušan v pořadu Napřímo ve středu prohlásil, že postup odvolání Blatného považuje za neuctivý. "Pan Blatný nebyl z mého pohledu tím ideálním ministrem, ale byl ministrem v těžké době. Pan premiér měl zachovat dekorum. Od pana prezidenta slyšel jen to, co udělal špatně, takto by se postupovat nemělo," řekl Rakušan.

 

Anketa

Souhlasíte s koncem ministra Blatného?

Hlasovalo 1321 lidí.

 

"Co mi přijde zvláštní a co naznačovalo, že se něco chystá, já sám jsem devět let vedl radnici, chápu, že je to něco menšího, ale rozhodně bych neposílal čtyři vytýkací dopisy. Pokud někomu pošlu jeden, druhý, potom musí nastat manažerské rozhodnutí. Myslím si, že si pan premiér vytvářel předpolí místo toho, aby učinil rázné rozhodnutí. Prostě čtyři vytýkací dopisy, to už není vina toho, komu něco vytýkáme, ale manažera," zhodnotil Rakušan častou korespondenci od premiéra ministru zdravotnictví.

 

Židle se ovšem, a to ne poprvé, kývala i pod ministrem školství Robertem Plagou (za ANO). Ten si ovšem post udržel. "Není to poprvé, co to měl pan ministr Plaga doslova a do písmene nahnuté. Ale vždy se opakoval stejný scénář, za ministra Plagu se postavily silné oborové organizace a vysokoškolští lektoři. Z mého pohledu úspěšný a kvalitní ministr školství zůstal," prohlásil Rakušan.

 

 

Řeč přišla i na nový volební zákon. "Nechápu, proč neprošlo korespondenční hlasování pro cizince, je to diskriminace. Mám indicie, že by to senátoři mohli napravit. My se spíš snažíme apelovat, aby tady byl jasný kompromis, a snažili se na rozdíl od vlády, která lhala, že to chce prosadit a dnes její poslanci hlasovali proti, to prosadit po příštích volbách," přislíbil Rakušan.

 

Původně měl být hostem pořadu také nový ministr Petr Arenberger, ten však svoji účast odřekl.

 

Podívejte se o čem bude díl pořadu Napřímo s Vítem Rakušanem: 

 

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TV Nova