Rada pejskařům

Je venku příliš horko na vašeho psa? Takhle to poznáte! NÁVOD

Hraní se psem
Zdroj: Profimedia
Veronika Hándlová
Veronika Hándlová
24.7. 2019 9:37
Téma:

Spálit tlapky a způsobit celkově nepříjemný stav svému pejskovi nechce žádný majitel. Člověk si musí uvědomit, že snese jinou teplotu, než jeho mazlíček a navíc má boty, takže si chodidla zkrátka nespálí. Jak poznat, že je na vašeho psa prostě příliš horko?

Psi jsou věrná zvířata a odjakživa spoléhají na svoje páníčky. Když je vezmete na procházku, tak zkrátka jdou i v parném létě, kdy si mohou spálit tlapky či dostat úpal.


Kdy je země příliš rozpálená a psům to může způsobit vážná poranění, poznáte podle jednoduchého pravidla. To se příznačně nazývá pravidlo pěti sekund. Zveřejnilo ho centrum pro trénování psů, které sídlí v Kalifornii.Položte na chodník hřbet ruky a zkuste ji na betonu udržet pět sekund. Pokud vás to, než napočítáte do pěti, začne pálit, bude to nebezpečné i pro vašeho psa.


Mějte na paměti, že když je venku příjemných 25°C, slabý vítr a velká vlhkost, může se asfalt rozpálit až na 52°C. V opravdu horkém počasí by se ven s mazlíčky mělo chodit v brzkých ranních hodinách, později večer a jen jednou přes den.

Tady je aktuální předpověď počasí:

 

TN.cz