Podivné chování

Muž z Brna řval v kostele a házel banánem, nezklidnil ho ani farář

Městská policie Brno
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
12.1. 2021 15:08
Téma:

Brněnské strážníky zaměstnal 45letý muž, který z neznámých důvodů křičel při mši v kostele svatého Tomáše na Moravském náměstí. Poté, co mu domluvil farář, ze svatostánku odešel na ulici, kde ve vyřvávání pokračoval. Do svého podivného chování, za které si vysloužil noc na záchytce, zapojil i slupku od banánu.

Hlídka městské policie dorazila ke kostelu svatého Tomáše na brněnském Moravském náměstí v neděli odpoledne. Přivolali je kolemjdoucí, které měl obtěžovat dorážením a křikem.

 

"Strážníci ho našli očividně silně opilého na zastávce, kde kouřil cigaretu a nesrozumitelně pokřikoval. S formulováním myšlenek i s výslovností měl velké problémy, takže mu hlídka musela položit několik otázek, než z útržků pochopila, že potíže pravděpodobně vznikly už uvnitř kostela," uvedl mluvčí brněnské městské policie Jakum Ghanem.

 

Ministrant jim vysvětlil, že potížista hlasitě křičel během mše. Kostel opustil až poté, co se ho snažil uklidnit farář. 

 

 

"Na ulici ve svých hlasitých projevech pokračoval a v rozporu se zákonem kouřil na zastávce hromadné dopravy. Před strážníky také odhodil na zem slupku od banánu a ani přes opakované pobídky ji nechtěl uklidit. Navíc byl ve stavu, kdy se o sebe evidentně nedokázal postarat, a tak ho hlídka nechala převézt na záchytnou stanici," doplnil Ghanem.

 

Případem se zabývá správní orgán. Muži hrozí trest za neuposlechnutí výzvy úřední osoby, znečištění veřejného prostranství a kouření na místě, kde je to zakázáno.  

Související témata:
TN.cz