Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 10.2. 2019 20:56
změny ve vládě

Jeden ministr by mohl jít z kola ven. Už se mluví o nástupci

Zdroj: TV Nova

Bývalý primátor Brna Petr Vokřál z hnutí ANO by se mohl stát jedním z ministrů vlády Andreje Babiše. Nahradit by mohl například ministra dopravy Dana Ťoka, jehož odchod požadují komunisté a podmiňují tím i podporu vlády. Konkrétní nabídka by prý mohla padnout za týden na volebním sněmu hnutí ANO.

Bývalý primátor Brna Petr Vokřál se zřejmě vzdá kandidatury na prvního místopředsedu hnutí ANO, kde je favoritem Jaroslav Faltýnek. A říká se, že by mohl usilovat o ministerské křeslo.

 

"S premiérem jsem o tom mluvil. On se mě ptal, zda bych byl ochoten jít do Prahy. Já jsem řekl, že je škoda čekat se založenýma rukama na to, co se stane v Brně. A že pokud by měl zájem, může se mnou počítat," řekl Vokřál.

 

Konkrétní nabídka podle Vokřála nepadla. Spekuluje se o tom, že by mohl nahradit například ministra dopravy Dana Ťoka, šéfa resortu školství Roberta Plagu nebo Kláru Dostálovou, která vede ministerstvo pro místní rozvoj.

 

O konci nejdéle sloužícího českého ministra dopravy Dana Ťoka se mluvilo už několikrát. Naposledy loni v prosinci, když kolabovala dálnice D1. Na jeho konec tlačí především komunisté. Ti hrozí, že pokud Ťok neskončí, přestanou menšinovou vládu hnutí ANO tolerovat.

 

 

 

Kláru Dostálovou může připravit o místo kauza kvůli údajně podezřelým zakázkám státní agentury Czech Tourism. Ministra školství Roberta Plagu kritizuje sám jeho stranický kolega a možný náhradník Vokřál a to kvůli snížení dotací pro brněnské MotoGP.

 

Vokřál přišel o primátorské křeslo i přes vítězství v loňských komunálkách. Brno vede koalice v čele s občanskou demokratkou Markétou Vaňkovou. Premiér Andrej Babiš se k možným změnám na ministerstvech nechce vyjadřovat. Rozhodnout se může už za týden na volebním sněmu hnutí ANO.

Jaroslav Brousil, sei TN.cz
Reklama