Prázdninový inspektor

Jeden z nejkrásnějších u nás: Mumlavský vodopád vás okouzlí

V dalším dílu Prázdninového inspektora se naši redaktoři podívali na zoubek jednomu z nejkrásnějších vodopádů u nás. Mumlavský vodopád u Harrachova láká nejen svou mohutností, ale i zvukem, který vydává - a právě od něj získal prý své jméno.

Krkonoššský národní park je v létě velké lákadlo pro mnoho turistů nejen z Česka. Krásná příroda a božský klid dokážou pročistit hlavu a navíc potěšit oko. A právě Mumlavský vodopád je to, co by si návštěvníci tzv. KRNAPu neměli nechat uniknout.

 

Pokud už se dostanete do samotného Harrachova, na cestu vám bude stačit jen malá svačinka, pevná obuv a nabitý fotoaparát. V pozdně letních a podzimních měsících doporučujeme i košík, do kterého si můžete nasbírat houby, které rostou doslova u cesty.

 

Díky tomu, že cesta k vodopádu není obtížná, dostanou se k němu i maminky s kočárkem nebo důchodci. Pro děti do tří let je navíc zhruba 10 minut chůze od vodopádu připravená liščí stezka se zábavnými úkoly, které zabaví celou rodinu.

 

 

Mumlavský vodopád je celkem 10 metrů vysoký a zhruba stejně široký, a tím pádem i jeden z vůbec nejvodnatějších. Sice stojí ve stínu svého slavnějšího bratra, Pančavského vodopádu, díky tomu ale na místě potkáte méně turistů.

 

1,5 km od místa je možné zaparkovat za poplatek 50 korun na den, samotný vstup k vodopádu je samozřejmě zdarma. V okolí je i mnoho hospůdek, takže pokud vám vyhládne, můžete vybírat hned z několika možností!

Daniel Brabec/ Veronika Petruchová/ nor TN.cz