výhled počasí

Jedete do Itálie? Podívejte se, jak tam bude! LETNÍ PŘEDPOVĚĎ

Pláž v Monterosso
Zdroj: Profimedia
Pláž v Monterosso al Mare

Sezóna letních dovolených se pomalu ale jistě rozjíždí. Stovky Čechů i letos zamíří k moři, hned po Chorvatsku je nejoblíbenější zemí na koupání Itálie. Bude tam letos hezky?

Zatímco někteří se letos k moři vypravili už v červnu, jiní na svou chvilku relaxace na pláži teprve čekají. V loňském roce do Itálie zamířilo téměř 640 tisíc Čechů, čímž se vyhoupla na druhou příčku v oblíbenosti dovolenkových destinací.

 

Není divu. Itálie nabízí nejen teplé a čisté moře, na severu se můžete vydat do hor a kdo není fanouškem přírody, toho uchvátí starověké památky a pulzující města. A i letos by tam mělo být skutečně krásné počasí.

 

Podle dlouhodobého výhledu společnosti AccuWeather se severní část země musí připravit na vlny veder. Nejvyšší teploty mohou atakovat až 38 stupňů. Extrémně vysoké teploty ale mohou postupně zvyšovat riziko požárů.

 

 

Na jihu Itálie se sice také dočkají vysokých teplot, přidat se ale mohou také bouřky. Ty místy udeří obrovskou silou. Doprovázeny mohou být silným větrem a mohou vést až k bleskovým záplavám.

 

Podívejte se, jaké počasí podle meteorologů čeká Itálii v červenci a srpnu, v tomto případě jsou teploty konkrétně určeny pro oblast pobřežního města Neapol.

 

Jak bude v Itálii v srpnu, se podívejte na následující straně

1
2
mom TN.cz