extrémní počasí

Jedete na jih k moři? V Itálii i ve Španělsku je apokalypsa! VIDEO

Počasí na jihu Evropy
Zdroj: Severe Weather Europe
Téma:

Velká část Evropy směřuje za letním počasím na jih. Lidé jsou natěšení na slunce, moře a teplo. Ale pozor, v Itálii najdete místa, kde napadl čerstvý sníh. A ve Španělsku se vám může stát, že neprojedete kvůli hromadě krup.

Slunečníky, plavky, opalovací krémy – to je pravděpodobně výbava, kterou teď vozí většina lidí, kteří jedou na jih Evropy. Ale pozor, pokud vaše cesta za slanou vodou a vlnami vede přes italský průsmyk Passo Stelvio, raději si do auta přibalte i zimní bundu a sněžné řetězy.

 

Video z Itálie:

 

Ano, opravdu. Na italských horách ve vyšších polohách totiž napadlo poměrně nezanedbatelné množství sněhu. Záběry na videu byly pořízeny včera – tedy 30. června. V tomto termínu většina lidí se sněhem na silnicích opravdu nepočítá.

 

 

A lidé pod videem, které bylo zveřejněno na facebookovém profilu Severe Weather Europe hned přidávají překvapené, ale i vtipné komentáře. "A na Sicílii je 44 stupňů. V Itálii je tak rozdíl v teplotách až 50 stupňů,“ píše Antonio Palomba. "Velmi dobrá připomínka, že Itálie není jen slunečné místo, jak si mnoho lidí myslí,“ dodává pod příspěvkem Fede Poggi.

 

Tlustá bílá pokrývka zaskočila na konci června i Španělsko. Katalánsko bičovala obří bouře, napadly hromady krup, které lidé ze silnic i chodníků museli odhrabávat lopatou. "Je to fakt šílené!" shodují se lidé na sociálních sítích. Na některých místech platí stále výstraha před bouřkami. Na záběry ze Španělska se můžete podívat zde:

 

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

FOTO: Lucie Bílá vyrazila na dovolenou, poprvé ji tráví se svou novou láskou! Tipujte, kam jeli

ÚTOK na Innu Puhajkovou: Neuvěříte, kdo krásnou moderátorku na dovolené napadl a okradl!

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
hru TN.cz