Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

interpelace

Babišova vláda nemakala. Na jednání nepřišel ani jeden ministr

Vládní interpelace bez členů vlády
Zdroj: facebook, Jan Farský

Schůze Sněmovny musela být přerušena, na vládní interpelace totiž velká část vlády vůbec nedorazila. Schůze začíná v 9:00, po čtvrt hodině ale stále nikdo nedorazil, až poté přišel ministr kultury. Souběžně s interpelacemi se koná také jednání Bezpečnostní rady státu. Interpelace se přesunuly na odpoledne.

Čtvrteční sněmovní schůze začíná v 9:00, jak se ale zdá, na interpelace, kde mají poslanci možnost dotazovat členy vlády, příliš mnoho lidí nedorazilo.

 

"Museli jsme přerušit na 10 minut. Interpelace poslanců na členy vlády. Možnost poslanců dotazovat se ministrů. Vláda není přítomna. Ať žije demokracie...vláda jí opovrhuje," napsal předseda pirátů Ivan Bartoš na sociálních sítích.

  

Jako jeden z prvních dorazil podle Bartoše ministr kultury Antonín Staněk.

 

"Ministr Tomáš Petříček se účastní zasedání Ministerské rady OSCE v Miláně. Témata: situace na východě Ukrajiny, dodržování lidských práv, ekonomická a environmentální spolupráce," zveřejnilo Ministerstvo zahraničních věcí České republiky na Twitteru.

 

 

"Arogance moci a pohrdání parlamentem-to je nová politická kultura vládní většiny. Ministři nechodí na písemné interpelace. Dnes nejprve nebyl z vlády přítomen nikdo, jednání PS se muselo přerušit, pak přišel jediný ministr kultury, ale ne ti, kteří měli na interpelace odpovídat," zlobí se předseda ODS Petr Fiala na Twitteru.

 

Podle některých poslanců ale není nepřítomnost na sněmovním jednání ničím novým.

 

Od 7:00 navíc jedná Bezpečnostní rada státu, jejíž členové jsou předseda vlády, ministři vnitra, obrany, zemědělství, dopravy, financí, průmyslu a obchodu a zdravotnictví.

klma TN.cz