peníze z pokladny

Jednatelka měla ukrást firmě až tři miliony, muž z Prachatic sedmdesát

Vladimír Hoť
Vladimír Hoť
3.3. 2020 13:52
Téma:

Zpronevěru tří milionů korun vyšetřují kriminalisté na jihu Čech. Jednatelka společnosti, která měla na starost firemní pokladnu, během dvou let odčerpala peníze pro vlastní potřebu. Teď jí hrozí několikaleté vězení.

Má jít o firmu z jihočeského Písku. Mladá žena, která byla jednatelkou společnosti a měla přístup k firemní pokladně, měla podle policie od roku 2017 do konce roku 2018 vybírat peníze společnosti pro svojí vlastní potřebu. Za necelé dva roky si měla tímto způsobem přijít na více než tři miliony korun.

 

Kriminalisté ženu obvinili ze zpronevěry, vyšetřování případu stále pokračuje. To devětapadesátiletý ředitel společnosti z Prachatic si měl podle policistů přijít na mnohem větší balík peněz. "Jako jednatel společnosti a ředitel bez vědomí valné hromady sám sobě zvedal tak dobře a šikovně plat, že tuto společnost od roku 2001 poškodil o zhruba 70 milionů korun," řekl policejní mluvčí Jiří Matzner. 

 

Jeho výplata podle policistů vůbec neodpovídala práci, kterou ve firmě vykonával. A podobně si chtěla podle policistů přivydělat i úřednice městské části Brno - Jundrov. Na svůj učet měla nepozorovaně převést čtvrtinu ročního rozpočtu. "Kriminalisté zadokumentovali celkem 183 případů, škoda je osm milionů korun," uvedl mluvčí policie Pavel Šváb.

 

 

Na fakturách podle policie jednoduše zaměnila čísla účtů a s tímto trikem dokázala úspěšně vykrádat městskou kasu. Přišlo se na ni díky auditu. Ženě teď hrozí až desetileté vězení.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

reg TN.cz