poplach v austrálii

V jahodách objevili jehly! Vláda nabízí odměnu za chycení viníků

Téma:

Sto tisíc australských dolarů odměny (asi 1,56 milionu korun) nabízejí místní úřady za informace vedoucí k dopadení pachatele či pachatelů, kteří v zemi do jahod strkají jehly. Nebezpečné ovoce hlásí už šest australských států a teritorií.

Úřady také uvedly, že nejméně jeden člověk skončil v nemocnici poté, co snědl jahodu, v níž byla ukrytá jehla. Několik dodavatelů stáhlo jahody z obchodů, velký novozélandský řetězec oznámil, že pro jistotu přestal prodávat importované plody, píší BBC.

 

"Tohle je velmi brutální zločin a je to útok na naši veřejnost," okomentoval kauzu australský ministr zdravotnictví Greg Hunt, který zároveň nařídil potravinářské inspekci, aby vše důkladně vyšetřila.

 

Poprvé se zprávy o jehlách na šití v jahodách objevily minulý týden v Queenslandu, nyní jsou mimo jiné hlášené i z Nového Jižního Walesu nebo Tasmánie.

 

 

Pěstitelé i policisté se obávají, že některé z hlášených případů mohou mít na svědomí napodobitelé, ne původní pachatel. Tím by mohl být nespokojený zaměstnanec pracující v některé z pěstitelských firem. Podle policie jde ale pouze o spekulaci.

 

Úřady Australanům radí, aby předtím, než si vloží jahody do úst, ovoce rozkrojili a zkontrolovali, zda v něm není ukrytá jehla.

Související témata:
pez TN.cz