Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 6.6. 2018 11:57
Vážné problémy

Její smrt jsme očekávali, šokuje rodina oběšené návrhářky!

Módní návrhářka Kate Spade spáchala sebevraždu
Zdroj: Profimedia

Rodina módní návrhářky Kate Spade, která se v New Yorku oběsila na šále, přišla se šokujícím prohlášením. Sestra mrtvé ženy se nechala slyšet, že Kate léty trpěla vážnými psychickými problémy a svoji smrt dlouho plánovala.

Starší sestra návrhářky Reta Saffo uvedla, že Kate Spade dlouhá léta zápasila s vážnou duševní nemocí, takzvanou bipolární poruchou (dříve maniodepresí).

 

Nevyhledala ale odbornou pomoc, protože se prý obávala, že by přiznání nemoci poškodilo její dobré jméno a tím i úspěch její módní značky. Navíc prý Kate Spade smrt plánovala delší dobu, mimo jiné ji fascinovala sebevražda herce Robina Williamse.

 

Saffo popsala, že na mladší sestru mnohokrát apelovala, aby se svými problémy vyhledala pomoc odborníků. Podobně do manželky "hučel" i její choť Andy. Všechno marně.

 

"Vždycky už jsme byli tááákhle blízko sbalit tašky a Kate odvézt. Jenže nakonec vždy převážila její obava o to, že přiznání nemoci poškodí ji i její značku. Kate se bála, co lidé řeknou," cituje Retu Saffo britský Daily Mail.

 

 

Saffo si navíc myslí, že její mladší sestra nikdy nepočítala s tím, že se stane známou a úspěšnou a svůj status celebrity snášela špatně, což mělo její psychické potíže ještě zhoršovat.

 

Návrhářka také podle některých zdrojů nechala dopis na rozloučenou pro svou třináctiletou dceru, ve kterém jí napsala, že ona za její smrt nemůže a ať si teenagerka promluví se svým otcem.

 

Oběšenou Kate Spade objevila v úterý dopoledne v jejím newyorském bytě hospodyně. Ta vzápětí zburcovala správce budovy, který oběšenou návrhářku odřízl a pokoušel se ji oživit. Ale marně.

 

Návrhářka se proslavila na přelomu tisíciletí, kdy se její kabelky staly módním trhákem, po kterém toužily davy žen.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Tragická smrt Aviciiho: Stačilo málo a mohl žít!

Těžké časy Dwayna Johnsona: Byl u plánované sebevraždy své matky!

pez TN.cz
Reklama