Horská služba

Po nárazu do čtyřkolky lyžař zemřel. Záchranář si vyslechl trest

Horská služba čtyřkolka
Zdroj: Profimedia
Horská čtyřkolka na ilustračním snímku

Člena Horské služby uznal odvolací soud spoluvinným za smrt padesátiletého lyžaře na ještědské sjezdovce. Lyžař narazil do záchranářské čtyřkolky, která jela k zásahu. Záchranář se rozhodl podat k rozsudku dovolání. Horská služba nyní vydala k případu vyjádření.

Odvolací soud v Liberci zamítl záchranářovo odvolání po rozsudku okresního soudu, který jej v květnu minulého roku odsoudil k devíti měsícům s podmínkou na osmnáct měsíců. Státní zastupitelství se podle vedoucího státního zástupce tehdy neodvolalo a ani k nynějšímu rozsudku nebude podávat další opravné prostředky.


Horská služba se za svého kolegu postavila. „Těžký úraz na sjezdovce je vždycky smutný případ, který ovlivní zdraví a život nejenom zraněného. O to více nás mrzí, že k tomuto vážnému zranění došlo při střetu s naším dopravním prostředkem, i když dle našeho názoru jednoznačně bez zavinění na straně zasahujícího člena horské služby,“ řekl statutární ředitel organizace František Hadáček. Podle něj služba podporuje rozhodnutí odsouzeného záchranáře podat k zamítnutí mimořádný opravný prostředek – dovolání.

 


Nehoda se stala na sjezdovce Beranova cesta na Ještědu 29. ledna 2017. Záchranář s třicetiletou praxí jel k zásahu, když do něj lyžař narazil. Na čtyřkolce jel se signalizačními světly, podle soudu však neměl zapnutou zvukovou signalizaci. Lyžař po nárazu s členy horské služby mluvil, později však upadl do bezvědomí a po převozu do nemocnice zemřel.

 

Podívejte se na reportáž televize Nova o smrti lyžaře na Ještědu:


 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

rod TN.cz