ZLÍNSKÝ KRAJ

Jel na kole a nedal přednost druhému cyklistovi, dostal 10 měsíců vězení

Josef Svoboda
Josef Svoboda
29.7. 2020 21:03
Téma:

Za způsobení nehody při jízdě na kole se člověk může dostat i za mříže. Ve středu se o tom přesvědčil cyklista, který loni v Otrokovicích naboural jiné kolo. Způsobil jeho majiteli těžké zranění a má jít na deset měsíců do vězení.

Cyklista porušil předpisy tím, že na kole projížděl stezkou pro pěší. Když vyjížděl na silnici, nedal přednost druhému jezdci.


Viník nehody počítal maximálně s pokutou, ale dostal se před soud, který ho poslal na deset měsíců do věznice s ostrahou. Přitížilo mu, že byl v minulosti trestaný za krádež masa v obchodě. Obhájkyně se proti verdiktu odvolala. "Považujeme trest za nepřiměřeně přísný," vysvětlila obhájkyně Lucie Mokrošová.


Odvolací soud ale ve středu verdikt v nepřítomnosti obžalovaného potvrdil. Případ je varováním pro cyklisty, kteří o prázdninách vyrážejí ve velkém na výlety. Cyklostezky jsou plné a nehod v posledních týdnech přibývá. V úterý se čelně srazili cyklisté v Brně a oba skončili v nemocnici s těžkým poraněním.

 


Policisté nehody na kolech vyšetřují, pokud dojde ke zranění nebo k vysoké škodě. Přitěžující okolností je pro viníka nehody porušení předpisů. Například loni policie vyšetřovala přes 2600 nehod cyklistů. Velká část z nich byla pod vlivem alkoholu.


Loni zemřelo při nehodách 36 cyklistů a policisté se obávají, že letos může být statistika horší. Češi během pandemie víc jezdí na kole a dovolenou tráví raději v tuzemsku.
 

rod TN.cz