záchrana zvířat

Jeleni se zamotali parožím. Zachránili je netradičním způsobem! VIDEO

Lucie Staničková
Lucie Staničková
13.1. 2021 22:27
Téma:

Opravdu netradičním způsobem zachránil muž v Kansasu dva jeleny před jistou a velmi krutou smrtí. Zvířata se totiž do sebe zachytila parohy. Nakonec pomohl jediný výstřel.

Obtížné rozhodnutí musel učinit muž, který si ve čtvrtek v jednom z lesů v okrese Jackson všiml dvou jelenů, kteří se zoufale snažili osvobodit. Zaklesli se totiž do sebe parohy. Dotyčný měl tak na výběr zvířata nechat v bolestech uhynout, nebo se je pokusit vysvobodit riskantním výstřelem.


"Nikdo nevěděl, jak dlouho se zvířata už snaží vyprostit a kolik mají ještě energie. Přiblížení k nim by bylo obtížné a velmi nebezpečné,“ citovat portál The State úředníky.

 


Nakonec se však Jeffovi Clouserovi podařilo připlazit dostatečně blízko jelenů, kterým hodil přes hlavy přikrývku. To na chvilku zvířata uklidnilo. Muž nelenil a okamžitě vystřelil na parohy. Ty se rozpadly a oba jeleni se rozutekli každý opačným směrem.


"Několik strážců lesa už střílelo na parohy, aby se zvířata snadněji rozpletla a osvobodila se,“ popsal jeden ze strážců Larry Hastings.

Související témata:
TN.cz