tragédie na madeiře

Svědectví z autobusu smrti: "Lidé létali kolem, vypadávali i z oken!"

Převrácený autobus na Madeiře
Zdroj: Profimedia
Tragická nehoda autobusu na Madeiře.
Téma:

Velké štěstí měli němečtí manželé. Dvojice cestovala autobusem, v jehož troskách na Madeiře zahynulo 29 lidí. Při havárii zaujali podobnou pozici, jaká se v letadlech doporučuje pro případ nouzového přistání.

Muž a žena z Německa unikli z nehody u obce Caniço de Baixo na ostrově Madeira jen s pohmožděným krkem a zlámanými žebry. Zachránilo je to, že těsně před havárii zaujali polohu s hlavou u kolen a rukama si kryjící krk, jaká se doporučuje pro nouzové přistání v letadle. "Udělali jsme to, co nám radili v letadle, a to bylo naše stěstí," řekla žena podle portugalského zpravodajského portálu dnoticias.pt.


Podle muže mohl být za nehodou mechanický problém. Podle všeho začal autobus stále více zrychlovat a nezpomalil ani když prorazil zídku u silnice. "Myslím, že nefungovaly brzdy. Nedokážu si představit žádný jiný důvod," řekl muž.

 


"Lidé létali kolem, vypadávali z oken ven. Někteří volali o pomoc, ale nebylo je příliš slyšet," popsala dvojice hrozivé zážitky ze středeční nehody pro portugalskou televizi tvi24. Nejdůležitější pro ně je, že jsou naživu a spolu.
 

Podívejte se na reportáž o tragické nehodě:

rod TN.cz