další skandál

Jeptišky se vrátily z misijních cest těhotné! Církev zjišťuje, co se stalo

Hana Mikulková
Hana Mikulková
Aktualizováno 6.11. 2019 21:00
Téma:

Dvě jeptišky misionářky se vrátily z Afriky k řeholním řádům na Sicílii v jiném stavu. Katolická církev tak musí řešit další skandál. Ženy totiž porušily přísná pravidla celibátu.

Obě jeptišky jsou původem z Afriky a odcestovaly pomáhat do svých rodných zemí. Každá však pochází z jiného řádu na Sicílii a zároveň byly na jiné misionářské cestě. Čtyřiatřicetiletá jeptiška zjistila, že je těhotná, když si byla v nemocnici stěžovat na bolesti břicha. Další těhotnou je matka představená, která se v zahraničí starala o ženy v tísni a jejich děti.

 

"Zahájili jsme vyšetřování. Obě ženy porušily přísná pravidla celibátu, ale blaho jejich dětí je přednější," popsal pro zahraniční média zdroj z Vatikánu. Obě ženy mohou být zbaveny svých slibů a odcestovat domů, aby se pak mohly starat o své děti. Matka představená už klášter opustila a vrátila se na rodný Madagaskar.

 

 

Církev se bude snažit zjistit, za jakých okolností ženy otěhotněly. Podle papeže Františka totiž dochází k znásilňování jeptišek knězi a biskupy. Je tak možné, že celibát porušily nedobrovolně.

TN.cz