Ostrov u Machochy

Jeskyňář se zřítil do propasti. Spadli za ním další dva lidé

Tři těžce zraněné jeskyňáře zachraňovali v sobotu po poledni jihomoravští záchranáři. Zřítili se z žebříku při sestupu do jeskynního systému Nový Lopač. Jednoho ze zraněných musel do nemocnice přepravit vrtulník.

K nehodě došlo při exkurzi do jinak nepřístupného jeskynního systému Nový Lopač. Ten leží nedaleko známé propasti Machocha a je oblíbeným cílem speleologů. Jeden z návštěvníků se zřítil z žebříku z třicetimetrové výšky. S sebou strhnul dva další speleology. Všichni tři utrpěli středně těžká zranění.

 

Vzhledem k náročnému vyprošťování zraněných zasahovaly na místě jednotky z pěti hasičských stanic. O zraněné se staraly dvě posádky zdravotnické záchranné služby a vrtulník. Ten přepravil do nemocnice nejvážněji zraněného muže.

 

"Jeskyňář, který spadl z 30timetrové výšky utrpěl středně těžké poranění břicha, vzhledem k mechanismu zranění je možné předpokládat i další vážnější zranění. Pacient byl leteckou záchrannou službou transportován na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Bohunicích," uvedli jihomoravští záchranáři na svém webu.

 

 

Mladá žena, kterou muž při pádu srazil, se podle záchranářů zřítila z výšky patnácti metrů, má otřes mozku, středně těžké zranění břicha a dolní končetiny. Záchranka ji přepravila sanitkou do brněnské Fakultní nemocnice u sv. Anny.

 

Další zraněná se zřítila z deseti metrů. Podle záchranářů utrpěla středně těžké zranění hrudníku, s nímž jí sanitka převezla také do brněnské Fakultní nemocnice v Bohunicích.

 

Začátkem března v jeskynním komplexu Nový Lopač jeden speleolog zemřel. Čtyřiašedesátiletý muž v jeskyni zkolaboval. Záchranáři jej museli tahat z třicetimetrové hloubky. I přes veškerou snahu záchranářů se jej už nepodařilo oživit.
 

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Drama v metru! Do kolejiště se zřítil důchodce, odvážný muž pro něj skočil

vbo TN.cz