královská oslava

Princ Charles slavil sedmdesátiny! Williamovy děti zůstaly doma

Princ Charles slaví 70
Zdroj: Profimedia
Téma:

Party u příležitosti sedmdesátých narozenin prince Charlese uspořádala sama královna Alžběta II. Jejímu nejstaršímu synovi a přímému následníkovi trůnu přijelo popřát spoustu významných hostů.

Oslava kulatin budoucího krále Velké Británie se uskutečnila v Buckingamském paláci. Blahopřát dorazila Charlesova rodina i panovníci ostatních evropských království. 

 

Mezi pozvanými samozřejmě nechyběli ani oba dva synové prince Charlese. Princ William usedl za volant a přivezl sebe i svoji manželku vévodkyni Kate. Jejich děti, pětiletý princ George, tříletá princezna Charlotte a nejmladší princ Louis, který pár dní zpátky oslavil půl roku, zůstaly doma.

 

GALERIE: Rodina a blízcí přijeli pogratulovat princi Charlesovi

1
/
10
Zdroj: Profimedia
William a Kate přijeli pogratulovat princi Charlesovi ; Kate si na oslavu vzala nádherné diamantové náušnice

 

Princ Harry se svou nádhernou manželkou Meghan přijeli gratulovat hned vzápětí. Meghan se ale bude muset na oslavě bavit bez alkoholu, vzhledem k tomu, že je již několik měsíců v očekávání. Královský potomek se má narodit na jaře 2019.

 

Poblahopřát princi Charlesovi přijely i jeho neteře princezny Beatrice a Evženie. Čerstvě vdaná Evženie přijela v doprovodu svého manžela Jacka Brooksbanka. Pár se nedávno vrátil ze svatební cesty.

 

Charlese přijel svou návštěvou poctít vedle jiných významných hostů i norský královský pár. Král Harald V. přijel se svou manželkou královnou Sonjou. Dalšími váženými gratulanty byli například dánský korunní princ Frederik a korunní princezna Mary, monacký kníže Albert II. nebo bývalá nizozemská královna Beatrix.

 

 

"Pro každou matku musí být privilegium připít na sedmdesátiny svého syna!" prohlásila královna, když pozvedávala na počest oslavence svůj přípitek. "Moje matka mě také viděla slavit sedmdesátku. A řekla, že je to přesně ten věk, kdy počet svíček na dortu je příliš velký a dech už na ně nestačí."

 

U příležitosti princových sedmdesátin vznikly nové portréty královské rodiny. Fotografie měly obrovský úspěch, smějící se členové královské rodiny pobavili celou Británii. Oba snímky byly pořízeny v zahradě Clarence House, kde Charles s Camillou žijí. Zachycují členy rodiny ve skvělé náladě, jde o momentky plné smíchu.

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

mj TN.cz