magazín víkend

Jezdec postrádající pud sebezáchovy a nekompromisní designér

Téma:

Patří mezi nejlepší české freeskiery. Ano, to jsou ti borci, co na sluncem zalitých horách předvádějí na lyžích kreace, při kterých se tají dech. I v tomto výstředním světě je ale Daniel Hanka úkazem.

Kromě pravidelných účastí na prestižních světových závodech je i nekompromisním designérem. A to tak nekompromisním, že si nechal přes oceán poslat starou Ameriku, dal jí originální vzhled a teď v ní objíždí horská střediska.

 

Urazil dlouhou cestu za svým snem. Rád posouvá své hranice dál. Daniel Hanka je jeden z těch, kteří jdou střízlivě za svým cílem. Nápady neodkládají na příště. Obzvláště ty, které kombinují adrenalin a požitek z jízdy.

 

Práce se strachem, sebeuvědomění. Psychologická hra, kterou zažívá každý freeskier před rozjezdem, nemá konce. Důležité je i vyhodnotit všechny rizikové faktory. Freestylové lyžování totiž přináší stejnou zdravotní daň jako třeba snowboarding. Otřesy, naraženiny, zlomeniny, úrazy hlavy. I malé zaváhání vás může upoutat na rok k lůžku.

 

 

Být neustále na cestách, z toho alespoň 10 měsíců na horách, zvládnout 90% triků ze závodů světového poháru a nejlépe už v 15 jezdit jako plnohodnotný profesionál.

 

 

Rocková hudba, burácející osmiválcový motor, brusle a lyže. Balíček na míru, alespoň tu Danielovu. Z původního dětského snu kluka, kterému na srazech amerických aut běhal mráz po zádech, se postupně vyklubal skvělý námět na projekt.

 

Více reportáží z magazínu Víkend najdete ZDE.

Související témata:
frm TV Nova