Milada

Jezero u Ústí vyplavilo mršinu divného tvora se záludným výrazem!

Podezřelá mršina - 2
Zdroj: Michal Tran
Roman Dolejský
Roman Dolejský
Publikováno 30. 10. 2019
Téma:

Podivnou mršinu vyplavenou na břeh jezera Milada u Ústí nad Labem našla na procházce rodina tamních obyvatel. Ohlodané tělo vzbudilo množství otázek zřejmě i kvůli potměšilému výrazu v jeho ztuhlé tváři.

Zvláštní mršinu na kamenitém břehu jezera Milada objevila sourozenecká dvojice. Mrtvou rybu se zákeřným výrazem našli asi metr a půl daleko od vody. O svůj příběh se podělili s redakcí TN.cz.


Podle nálezců zřejmě ryba zemřela přirozenou smrtí. "Pak se rozkládala, tak jí plyny vynesli na hladinu a vyplavala," popsali. Zvláštní vzhled jim nedal spát a snažili se pomoc najít na sociálních sítích.

 

Jezero Milada vydalo mrtvé stvoření:


Padaly různé návrhy mýtických stvoření nebo mimozemské rasy dobyvatelů z oblíbeného seriálu. Redakci TN.cz se podařilo oslovit odborníka, který záhadu rozlouskl.

 

 


"Jedná se o štiku obecnou. Kostra je ožraná od nějakého mrchožrouta, možná od lišky nebo potkanů. Jinak vše odpovídá na štiku, velikost 70 centimetrů je velikostí průměrnou," určil druh mrtvé ryby odborný referent pro životní prostředí, čistotu vod a ichtyologii Českého rybářského svazu Pavel Vrána. 

TN.cz