Slovo proti slovu

Matka paterčat promluvila: Jídlem neplýtváme a o děti se staráme!

Paterčata
Zdroj: isifa.com

Rozhovor s patronkou prvních českých paterčat Klárou Vítkovou Rulíkovou rozpoutal na internetu bez nadsázky bouři. Aby ne, když byla řeč o nevděku nebo plýtvání jídlem. Teď se konečně ozvala i druhá strana.

Matka paterčat Alexandra Kiňová konečně prolomila hradbu mlčení a zareagovala na spoustu nepěkných věcí, které její bývalá kamarádka Klára Vítková Rulíková o její rodině napovídala.


"Upřímně doufám, že tento rozhovor pomůže osvětlit některé nepravdivé věci, které se objevily v rozhovoru s Klárou. To, co jsem dostala pro děti - oblečky, kočárky, hračky - je neuvěřitelné a beru to jako doklad toho, že na světě je spousta hodných lidí," říká Alexandra Kiňová v rozhovoru na portálu Romea.cz.


Pak ovšem za rodinu začala mluvit pečovatelka Petra Dobiášová, která je u paterčat v podstatě od samého začátku. A ta tvrdí, že v podstatě všechno, co Klára Vítková Rulíková ve dva týdny starém rozhovoru řekla, je lež vycucaná z prstu.

 


Kiňovi totiž prý rozhodně jídlem neplýtvají a zbytečně ho nevyhazují. "Ze začátku nebyl čas vařit, jídlo nosila babička. Když v listopadu nastoupila Dáša, měla Saša víc času na vaření. Dnes se vaří denně. Většinou se jídlo hned sní, zbytky putují do lednice a dle potřeby si je každý ohřeje. Žádné velké plýtvání v tak velké rodině opravdu nehrozí. Naopak," tvrdí Dobiášová.


Ta navíc tvrdí, že Vítková Rulíková ke Kiňovým domů skoro vůbec nechodila, prý jen s kamerami v zádech. A těžko tak mohla znát denodenní chod domácnosti.


Dobiášová také říká, že není pravda, že by Alexandra Kiňová nedokázala chod domácnosti naplánovat. Celá rodina prý už dávno jede podle pevného režimu.

Související témata:
pez TN.cz